Drukuj Powrót do artykułu

Bp Lityński złożył diecezjanom życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

26 grudnia 2017 | 08:51 | wm | Zielona Góra Ⓒ Ⓟ

W liście do diecezjan, ordynariusz diecezji zielonogórsko–gorzowskiej bp Tadeusz Lityński złożył życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Hierarcha napisał m.in. , że życzy pokoju serca, wzajemnej miłości oraz otwartości na dar przebaczenia. Przed Wigilią hierarcha powołał nowych wikariuszy biskupich.

„Umocnieni bliskością Chrystusa narodzonego z Maryi Dziewicy rozradujmy się w Duchu Świętym, który nieustannie nas wspiera w pielgrzymce wiary, uzdalnia do stawania się bezinteresownym darem dla innych oraz obdarowuje nadzieją, byśmy bez lęku przeżyli każdy dzień Nowego Roku Pańskiego 2018” – czytamy w liście.

Podczas opłatkowego spotkania księży w Seminarium Duchownym w Paradyżu, bp Lityński mianował na okres 5. lat na funkcje wikariuszy biskupich ks. kan. Roberta Patro – do spraw personalnych, ks. kan. Zygmunta Zapaśnika – do spraw zakonnych i indywidualnych form życia konsekrowanego oraz stałej formacji kapłanów, a ks. kan. Zygmunta Zimnawoda wikariuszem biskupim do spraw duszpasterstwa.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.