Drukuj Powrót do artykułu

Bp Marczak do służb mundurowych: jesteście tymi, którzy pomagają ludziom przejść z ciemności do światłości

20.04.2017 , xpk, Łódź, 20-04-2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

W czwartek, 20 kwietnia w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym im. Alcide De Gasperiego w Łodzi, odbyło się wielkanocne spotkanie służb mundurowych województwa łódzkiego.

Na spotkanie z przedstawicielami służb okręgu łódzkiego przybyli: bp Marek Marczak, administrator archidiecezji łódzkiej, kapelani służb mundurowych Kościoła rzymskokatolickiego, duchowni innych wyznań chrześcijańskich, przedstawiciel wojewody łódzkiego, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień oraz prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska.

Bp Marczak na spotkaniu ze służbami mundurowymi

Fot. ks. Paweł Kłys

– Drodzy przedstawiciele służb mundurowych, to wy na co dzień spotykacie się najczęściej z ludzką biedą, nieszczęściem, a w wymiarze duchowym: z ciemnością i pomagacie im w przechodzeniu do światłości. Myślę, że potrzeba dużo siły, ale przede wszystkim osobistej, głębokiej wiary w to, że w naszym życiu ostatnie słowo ma Pan Bóg, a nie szatan. Że w naszym życiu ostatecznie zwycięża zawsze dobro, a nie zło! Życzę wam tej głębokiej wiary w zwycięstwo dobra nad złem, w zwycięstwo Chrystusa! – mówił do zebranych administrator archidiecezji łódzkiej.

Bp Marczak na spotkaniu ze służbami mundurowymi

Fot. ks. Paweł Kłys

Życzenia złożyli także przedstawiciele wojewody łódzkiego, marszałka województwa łódzkiego oraz prezydent Miasta Łodzi. Biskup dokonał także wielkanocnego poświęcenia pokarmów.

Bp Marczak na spotkaniu ze służbami mundurowymi4

Fot. ks. Paweł Kłys

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.