Drukuj Powrót do artykułu

Bp Mazur do młodzieży: wstaliście, zeszliście z kanapy i za to wam dziękuję

25 marca 2018 | 16:20 | ks. kz | Ełk Ⓒ Ⓟ

Jakże bliskie są nam słowa Jezusa “Wstańcie, chodźmy”. Wstaliście, zeszliście z kanapy, nałożyliście dobre buty i przyszliście do katedry ełckiej. I za to wam dziękuję – powiedział bp Jerzy Mazur podczas spotkania z młodzieżą w Niedzielę Palmową. Hierarcha przewodniczył Mszy św. w katedrze ełckiej, na którą przybyła młodzież z Ełku i okolic wraz z duszpasterzami.

W homilii bp Mazur mówił: „Jezus mówił do Apostołów, aby prosili o wszystko, a będzie to im dane. Wy również o wszystko proście Jezusa w Jego Imię”. – Z tych próśb, z tego zawierzenia rodzi się zawsze dobro i piękno, uśmiech, radość, miłość i obecność. Nie przegapcie tego – wyjaśnił hierarcha.

Bp Mazur zachęcał młodych, aby włączyli się w przeżywanie liturgii Wielkiego Tygodnia i jak najczęściej przyjmowali Jezusa do serca. „W Komunii jest moja moc i siła do czynienia dobra, do bycia dobrym człowiekiem. Jesteśmy stworzeni do wyższych rzeczy, pragnień. Nie pozwólmy obedrzeć się z tych pragnień, z tych wartości innym ludziom” – powiedział.

Przypomniał też dwie postacie: św. Stanisława Kostkę – patrona obecnego roku duszpasterskiego w Polsce i o. Mariana Żelazka – współbrata, misjonarza trędowatych w Puri. „To od nich uczcie się miłości krzyża, nie bójcie się stawać pod krzyżem ze swoimi problemami i radościami. To od nich uczcie się właściwie przeżywać cierpienie, zapraszając w nie Boga Miłosierdzia. Bez krzyża nie znajdziecie miłości. W nim człowiek znajduję autentyczna zachętę do dobrego i Bożego życia” – zachęcał biskup.

Po Eucharystii została odczytana Litania do św. Stanisława Kostki, odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz zostało wystawione Misterium Męki Pańskiej “Ślad Losu”, przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży parafii katedralnej.

Na zakończenie bp Mazur spotkał się z młodzieżą na agapie, gdzie uczestnicy dzielili się trudnościami i radościami w życiu wiarą. Biskup zaprosił wszystkich do Suwałk na Diecezjalny Dzień Młodych, który odbędzie się 26 maja.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.