Drukuj Powrót do artykułu

Bp Mazur: Maryja jest dla nas wzorem zaufania i zawierzenia Bogu do końca

01 stycznia 2018 | 20:05 | rr | Ełk Ⓒ Ⓟ

„Maryja jest dla nas wzorem zaufania i zawierzenia Bogu do końca. Dlatego nie lękaj się ! Zaufaj Bogu, który jest samą Miłością, zaufaj Matce Najświętszej, zaufaj Kościołowi i drugiemu człowiekowi” – powiedział dziś bp Jerzy Mazur podczas Mszy św. w katedrze ełckiej. – “Kiedy zaufamy i zawierzymy siebie Bogu i Matce Najświętszej, to będzie to dobry rok” – zapewnił biskup ełcki.

Podsumowując miniony rok, pasterz diecezji stwierdził, że „był to dobry rok pod płaszczem Maryi. Był to rok Maryjny, rok jubileuszu naszej diecezji, a więc czas szczególnej wdzięczności wyrażanej Bogu Trójjedynemu i Matce Najświętszej”.

Nawiązując do hasła duszpasterskiego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, Kapłan zachęcał, aby wchodząc w Nowy Rok, prosić Ducha Świętego o umocnienie na drodze zaufania i zawierzenia Bogu: „Dajmy się prowadzić Duchowi Świętemu jak Maryja, abyśmy mogli uczyć się od Niej postawy zawierzenia, ufności, modlitwy i kontemplacji przed Bogiem tego, co niesie codzienne życie. Słuchajmy Boga jak Maryja i dochowujmy Mu wierności, jak Maryja”.

Przywołując postać św. Siostry Faustyny, wskazywał na wielkość Bożego Miłosierdzia. „Zaufania uczy nas także św. Faustyna, mówiąc że ufność jest tym naczyniem, w którym czerpiemy Boże Miłosierdzie. Dlatego powtarzajmy często słowa: Jezu, ufam Tobie! Prośmy zawsze Boga, aby dał nam się poznać, aby nas prowadził, bo On jest naszym Zbawicielem i On nas doprowadzi do prawdziwego szczęścia, do Królestwa Bożego. Ale na tej drodze potrzebujemy Bożego Miłosierdzia”.

Biskup życzył wiernym na Nowy Rok: „niech was Pan błogosławi i strzeże, niech Pan rozpromienia swe oblicze nad wami, niech was obdarzy swą łaską, niech zwróci ku wam swoje oblicze, niech was obdarza pokojem. Niech każdy dzień Nowego Roku będzie obfity w Boże błogosławieństwo”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.