Drukuj Powrót do artykułu

Bp Mering na Boże Narodzenie: niech Jezus zmieni ludzkie serca!

24 grudnia 2017 | 12:09 | ks. an | Włocławek Ⓒ Ⓟ

„Bądź z nami, Panie! I ta Twoja obecność niech zmieni na lepsze ludzkie serca! Niech zmieni świat!” – napisał w życzeniach skierowanych z okazji Bożego Narodzenia do diecezjan biskup włocławski Wiesław Mering.

Bp Mering podkreślił, że rodząc się w Betlejem „Chrystus szuka spoczynku, przyjęcia, zatrzymania w nas. Chce być z nami w świątyniach i domach, pragnie wspólnoty stołu potwierdzającej duchową jedność i równość wszystkich zasiadających doń w Jego Imię”. Pytał więc retorycznie: „cóż wobec tych oszałamiających faktów znaczyć może otwarty sklep, dostępność luksusowego towaru, rozrywka, partia polityczna znikająca prędzej, niż się do niej przyzwyczajamy?”

Pasterz Diecezji zachęca, by za narodzenie Boga dziękować Jemu samemu: „Doceńmy Jego obecność w sakramentach, spotkajmy się z Nim, dajmy Mu nasz czas, myśli, serca! Pełni wiary, wpatrzeni w Niego będziemy silni, by przemierzać świat mężnie, w prawdzie, bez nienawiści w sercu!” Jezus narodzony w Betlejem jest przecież „Królem Miłości, naszym Królem: wybraliśmy Jego panowanie, Jego władztwo. Zapewnijmy Mu miejsce w sercach i umysłach – niech one promieniują po prostu Jezusem, Jego nauką, Jego Ewangelią!”

Biskup włocławski swoje słowo zakończył nawiązaniem do zdania z Pieśni nad Pieśniami: „’Oto On! Oto nadchodzi! Mój umiłowany! Biegnie radośnie przez góry, przeskakuje pagórki’ (Pnp 2,8), by być z nami we wspomnieniu Betlejem, w teraźniejszości sakramentów, w powtórnym, potężnym przyjściu u końca czasów! Bądź z nami, Panie!”

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.