Bp Milewski na ŚDM: to jest czas miłosierdzia
28 lipca 2016 | 14:16 | eg Ⓒ Ⓟ
To jest czas miłosierdzia. Idźcie na spotkanie z Panem! – zachęcał podczas katechezy wygłoszonej w Biórkowie Wielkim bp Mirosław Milewski z Płocka. W spotkaniu Światowych Dni Młodzieży uczestniczyli młodzi ludzie z Wilna, Inowrocławia i Jasła.
Podczas katechezy bp Milewski zwrócił uwagę, że współczesny świat zdaje się zapominać o Bogu albo stawia coś innego w jego miejsce. Problem „świata bez Boga”, bez Jego miłosierdzia dostrzegł Jan Paweł II. Doprowadził do kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej, wprowadził święto Bożego Miłosierdzia, rozwijał kult Bożego Miłosierdzia. Dzieło to kontynuował papież Benedykt XVI. A papież Franciszek ogłosił Rok Miłosierdzia, aby ludzie zostali „dotknięci” przez Pana Jezusa i przemienieni Jego miłosierdziem, aby stali się „świadkami miłosierdzia”.
„Za papieżem Franciszkiem, chciałbym wam wszystkim powiedzieć `To jest czas miłosierdzia. Żyjcie nim i zanieście je tam, gdzie żyjecie! Naprzód!`” – apelował hierarcha.
Dodał, że Boże Miłosierdzie, to wielki dar i skarb od Boga, nie można go zamienić na coś bezwartościowego czy zmarnować. Św. Faustyna w „Dzienniczku” zapisała słowa Jezusa, że dla grzeszników „czas miłosierdzia” jest zawsze, bo zawsze czeka na nich Jezus, przemawiając przez „wyrzuty sumienia, niepowodzenia i cierpienia”.
„Czas miłosierdzia to okres budzenia w sobie wiary w Jezusa, w Boga bogatego w miłosierdzie. To pewność, iż On nas darzy miłością miłosierną, że cierpliwie czeka na nasze nawrócenie się, porzucenie zła i wybór dobra, że czeka na wejście w komunię z Nim i ustawiczne pogłębianie więzi z Nim. Czas miłosierdzia, to jest czas zdobywania osobistej świętości i dochowania Bogu Miłosiernemu wierności aż do końca, czas łaski i życia dla Boga” – wymieniał biskup pomocniczy diecezji płockiej.
Zaakcentował, że „czas miłosierdzia” zakłóca „czas grzechu”. Bo „diabeł kusi, sprawdza na manowce, łudzi mirażami wolności, podsyca pychę”. Grzech tamuje czas miłosierdzia. Jednak „Bóg niestrudzenie przebacza”, wciąż na nowo zasiewa swoje miłosierdzie i przebaczenie, „odnawia bukłaki, w które przyjmowane jest Jego przebaczenie”.
Bp Milewski zachęcał też młodych do regularnego korzystania z sakramentów, zwłaszcza sakramentu pokuty, codziennego pacierza czy odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Prosił, by sobie nawzajem przebaczali i pomagali innym w potrzebie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.