Bp Milewski: przemiana serca uzdrawia ciało
16 kwietnia 2024 | 22:40 | eg | Wieczfnia Kościelna Ⓒ Ⓟ
– Przemianie ludzkiego serca często towarzyszy uzdrowienie fizyczne. Pokarmem, który może najlepiej nasycić naszą duszę, jest sam Jezus Chrystus, który zmartwychwstał i który jest obecny w Eucharystii – powiedział bp Mirosław Milewski w parafii Wieczfnia Kościelna, w diecezji płockiej. W dniu wizytacji pasterskiej udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.
Bp Mirosław Milewski podkreślił w homilii, że w Wieczfni Kościelnej ludzie od wieków chcieli żyć pobożnie, czyli po – Bożemu. Wiedzieli, że przykazania Boże są potrzebne i ważne, „że to nie jakiś wymysł plebana, ale fundament, na którym trzeba budować swoje życie”.
Odwołał się do Ewangelii według św. Jana (J 6,30-35) o spotkania Jezusa z głodnymi ludźmi: – Mieszkańcom Kafarnaum chodzi o to, by czuć sytość w brzuchu – Jezusowi chodzi o nasycenie ludzkiej duszy. Pokarmem, który może najlepiej nasycić naszą duszę, jest sam Jezus Chrystus, ten sam, który zmartwychwstał i który jest obecny w Eucharystii – zaakcentował bp Milewski.
Dodał, że Jezus pragnie, aby ludzie w Niego uwierzyli. Wiara jest wyborem, a nie przymusem. Bóg daje ludziom wolność wyboru. Chce, by wybierać Go każdego dnia sercem i rozumem, wierzyć w Niego z całego serca i ze wszystkich sił, w wolności, a nie przymusie. Jakość życia ludzkiego zależy od jakości i ilości pożywienia. Ta zasada dotyczy nie tylko życia biologicznego, ale i duchowego.
Zaznaczył, że w czasie Mszy św. udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Jego patronką jest św. Bernadetta Soubirous – 16 kwietnia przypada jej wspomnienie liturgiczne. 14-letnia córka młynarza z miejscowości Lourdes we Francji 11 lutego 1858 roku w górskiej grocie po raz pierwszy zobaczyła piękną kobietę. To była Maryja. Matka Boża spotkała się z Bernardettą aż 18 razy. Objawienie w Lourdes, to jedno z najbardziej znanych objawień na świecie. Lourdes stało się miejscem uzdrowień. Ludzie wierzą, że woda ze źródła z groty objawień ma moc cudownego uzdrawiania.
Biskup powiedział, że kilka lat temu ukazała się ciekawa książka na ten temat. Napisał ją Patrick Theillier, lekarz, dyrektor Biura Medycznego w Lourdes. Autor podkreślił w niej, że „Bóg nie tylko uzdrawia ciało, lecz przede wszystkim duszę”. W swojej książce przedstawił świadectwa, które dotyczą przede wszystkim przemiany ludzkiego serca. Tej przemianie często towarzyszy uzdrowienie fizyczne.
Duchowny stwierdził, że w ołtarzu głównym kościoła znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca Ostatnią Wieczerzę: wspólny stół Jezusa i apostołów w Wieczerniku. Życzył, by w parafii nie zabrakło dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy jak najbliżsi towarzysze Jezusa zechcą przebywać we współczesnym Wieczerniku – swoim kościele i jak najczęściej karmić się Eucharystią, jedynym pokarmem na życie wieczne.
W czasie Mszy św. bp Milewski udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Podziękował za to ks. kan. Tadeusz Jabłoński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej.
Parafia w Wieczfni Kościelnej powstała w drugiej połowie XIV wieku, jest jedną z najstarszych w diecezji płockiej. Najpierw troszczył się o nią ród Wieczfińskich herbu Prus, to on zbudował dwa pierwsze kościoły, a kolejne budowali tutejsi proboszczowie. Obecna świątynia konsekrowana była na początku XX wieku.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.