Bp Milewski: św. Jan Paweł II zachęcał młodzież do pracy nad sobą
02 kwietnia 2022 | 17:09 | eg | Krzynowłoga Wielka Ⓒ Ⓟ
Papież Jan Paweł II zawsze zachęcał młodych do wysiłku, do pracy nad sobą, do walki o dobro i do empatii – powiedział bp Mirosław Milewski w parafii Krzynowłoga Wielka w diecezji płockiej. W 17. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II udzielił bierzmowania młodzieży z tej parafii.
– On kochał i rozumiał młodych. Bardzo bym nie chciał, aby kojarzył się wam tylko ze starszym panem w białej sutannie, kimś z przeszłości, pewną postacią historyczną. Ten człowiek prawdziwie Boży zasłużył na o wiele więcej – podkreślił biskup.
Przypomniał jedną z najbardziej znanych wypowiedzi Jana Pawła II, odnoszącej się do walki, także wewnętrznej, o tym, że „każdy znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte, wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować”.
Bp Milewski wyjaśnił, że papieżowi chodziło o to, aby młodzi ludzie nie szli na przysłowiową „łatwiznę”, nie rezygnowali z tego, co trudne, żeby od siebie wymagali. Zawsze zachęcał młodych do wysiłku, do pracy nad sobą, do walki o dobro i do empatii. Jako biskup w Krakowie Karol Wojtyła był bardzo związany z Oazą, czyli Ruchem Światło-Życie. Oaza chroniła młodych od ideologii komunistycznej, odrzucającej pytania o istnienie Boga i sens życia.
Młodzież słuchała papieża, modliła się z nim, wiwatowała na jego cześć – kochała go. Papież to czuł i znał młodych. Nowością w dziejach Kościoła był też bezpośredni styl, jaki charakteryzował jego spotkania z młodymi ludźmi. Do historii przeszły także nieformalne spotkania młodych z papieżem podczas jego pielgrzymek.
Bp Milewski udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania, za co podziękował ks. kan. Kazimierz Wójcik, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Krzynowłodze Wielkiej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.