Drukuj Powrót do artykułu

Bp Milewski: warto być wiernym Bogu i tradycji

12.09.2018 , eg, Święte Miejsce Ⓒ ℗

O tym, że warto być wiernym Bogu i tradycji mówił dziś bp Mirosław Milewski w parafii Święte Miejsce w diecezji płockiej, gdzie przewodniczył sumie odpustowej z okazji święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcił także wieńce dożynkowe i ziarno oraz drewniane kapliczki różańcowe, które umieszczono wokół kościoła.

Odpustowej Mszy św. towarzyszyły dożynki parafialne. Biskup podziękował wiernym za przyniesione do kościoła tegoroczne plony. – Są one wyrazem wiary, że jeśli Bóg będzie błogosławił, to wyjdziecie obronną ręką z kłopotów i problemów, których nie brakuje ludziom pracującym na roli. Chcecie prosić Boga o błogosławieństwo nieba i ziemi, roślin i zwierząt ale też o błogosławieństwo mieszkańców wsi, którzy wiedzą, że „bez Boga ani do proga” – stwierdził. – Cieszę się, że jesteście wierni Bogu i tradycji. Wasza obecność w Świętym Miejscu, w środku tygodnia, w dniu pracy, jest dowodem tej wierności – podkreślił hierarcha.

Dodał, że kapliczki różańcowe to nie jest tylko „coś zewnętrznego, coś na pokaz” – ich powstanie było wyrazem pobożności i miłości Pana Boga. Podziękował wiernym za to, że w ten piękny sposób, fundując w przeszłości stacje Drogi krzyżowej, a obecnie kapliczki, czczą w swojej wspólnocie parafialnej Jezusa, który zbawił swój lud od grzechów, a także Jego Matkę, której narodziny i macierzyństwo stały się początkiem zbawienia”.

Biskup pomocniczy diecezji płockiej życzył też parafianom Świętego Miejsca opieki patrona roku św. Stanisława Kostki i św. Jana Pawła II, którego pomnik stoi przy świątyni parafialnej, by ich „duchowa obecność” pomogła wielbić Boga za wszelkie dobro, jakie otrzymują od Niego w życiu osobistym i we wspólnocie parafialnej.

Po Mszy św. bp Milewski dokonał poświęcenia wieńców dożynkowych oraz ziarna siewnego. Poświęcił także kapliczki różańcowe, które umieszczono wokół kościoła parafialnego. Drewniane kapliczki o wysokości 1,8 metra stoją na 1-metrowym cokole. Zostały wykonane z inicjatywy proboszcza parafii ks. Jacka Daszkowskiego przez Mariana Gluglę z Zakopanego. Przedstawiają tajemnice różańca świętego.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.