Drukuj Powrót do artykułu

Bp Miziński: spotkanie papieża z rodzinami świata to bardzo ważny moment

25 sierpnia 2018 | 15:02 | it | Częstochowa Ⓒ Ⓟ

Bp Artur Miziński, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski przed obradami biskupów diecezjalnych, które trwają na Jasnej Górze zauważył, że spotkanie papieża z rodzinami świata to bardzo ważny moment nie tylko dla Kościoła, ale dla społeczeństwa europejskiego, które musi się określić, na jakiej podstawowej komórce chce dalej budować.

Biskupi zapewniają o duchowej łączności z papieżem i rodzinami w Dublinie i o swej modlitwie u tronu Matki Bożej. – Wierzę, że będzie to także punkt jeśli nie zwrotny to na pewno punkt, do którego będziemy mogli się odwoływać w trosce o życie duchowe naszych rodzin, ale także w trosce o wierność prawu Bożemu w pojmowaniu rodziny, jako trwałego, jedynego, nierozerwalnego związku między mężczyzną i kobietą, opartego na sakramentalnym małżeństwie – powiedział bp Miziński.

Dodał, że „dzisiaj niestety to co Boże, to co naturalne, to co było niekontestowane, co od zawsze było prawdą przyjmowaną, poddawane jest, jeśli nie pod krytykę, to pod wątpliwość i próby wprowadzania innych relacji, innych związków i utożsamiania ich z małżeństwem czy rodziną”.

Sekretarz generalny Episkopatu jest przekonany, że zwycięży budowanie rodziny opartej na biblijnym akcie stworzenia. – Jestem przekonany, że zwycięży ta naturalna więź między niewiastą a mężczyzną, która swój początek ma w Biblii – mówi biskup.

Podkreślił też, że „wierzy głęboko, że wspólna modlitwa Kościoła, rodzin w Dublinie i tu na Jasnej Górze przyniesie owoce i odrodzenie rodziny jako podstawowej komórki społecznej i komórki Kościoła, którą Sobór Watykański II nazywa „Kościołem Domowym”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.