Drukuj Powrót do artykułu

Bp Napierała zachęca do naśladowania apostołów Piotra i Pawła

24 czerwca 2018 | 17:34 | ek | Kalisz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Ewa Kotowska-Rasiak

Bądźmy rozkochani w Panu Jezusie tak jak apostołowie Piotr i Paweł, którzy zafascynowali się Chrystusem wbrew wszystkiemu – mówił bp Stanisław Napierała, który przewodniczył sumie odpustowej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu. Uroczystość połączono z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania.

W homilii pierwszy biskup kaliski wskazywał na św. apostołów Piotra i Pawła, którzy stali się wielkimi głosicielami Chrystusa. – Pan Jezus ustanowił Piotra skałą, fundamentem, na którym buduje swój Kościół, a Pawła wybrał, aby był apostołem pogańskich narodów i niósł im Jego imię – zaznaczył celebrans.

Wskazywał, że apostołowie też upadli, ale dzięki łasce Pana Jezusa podnieśli się i prowadzili działalność ewangelizacyjną. – Piotr publicznie zaparł się Pana Jezusa, a Paweł zanim nawrócił się był prześladowcą Chrystusa. Pan Jezus im przebaczył i postawił w swoim Kościele jako wodzów, którzy mają prowadzić do Boga – stwierdził kaznodzieja.

Zwracając się do młodzieży wskazywał, że życie na ziemi jest drogą do nieba. – Duch Święty, jeżeli Mu pozwolicie, poprowadzi was przez życie ziemskie do życia wiecznego, do uczestniczenia w życiu, jakim żyje Bóg. Nie bójcie się, pozwólcie prowadzić się Duchowi Świętemu. Miejcie odwagę iść pod prąd, iść przeciw słabościom, które są w człowieku – zachęcał biskup kaliski senior.

Podczas Mszy św. biskup poświęcił młodzieży krzyżyki i zachęcał, aby zawsze mieli je przy sobie.

Sumę odpustową zakończyło odmówienie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlitwa do świętych aostołów Piotra i Pawła oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Wraz z biskupem kaliskim seniorem Stanisławem Napierałą Mszę św. koncelebrował ks. prał. Stanisław Tofil, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.