Drukuj Powrót do artykułu

Bp Nitkiewicz do maturzystów: ufajcie Bogu i pozwólcie Mu się prowadzić

04 maja 2018 | 11:29 | apis | Sandomierz Ⓒ Ⓟ

Ufajcie Bogu i pozwólcie Mu się prowadzić przez całe wasze życie – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz dziś do maturzystów w Sandomierzu. Podczas porannej Mszy św. sprawowanej w bazylice katedralnej ordynariusz modlił się o dary Ducha Świętego dla młodych rozpoczynających egzaminy maturalne.

W swej homilii biskup przywołując słowa świętego Jana Pawła II, który uczył, że życie jest człowiekowi dane i zadane, podkreślił, że każdy powinien podchodzić do niego w sposób odpowiedzialny, starając się aby otrzymane od Boga dary naturalne i nadprzyrodzone przynosiły owoce.

– Matura stanowi dobrą okazję, aby to zweryfikować. Jest zarazem mobilizacją na niespotykaną dotąd w życiu młodego człowieka skalę. Nazywa się słusznie „egzaminem dojrzałości”, gdyż wymaga dojrzałej postawy nacechowanej odpowiedzialnością, właściwym rozeznaniem sytuacji i umiejętnością korzystania z doświadczenia swojego oraz innych. Wyrazem takiej postawy jest przede wszystkim modlitwa do Boga i prośba o światło Ducha Świętego – wskazywał biskup.

Hierarcha życząc powodzenia w egzaminach, zachęcał maturzystów do odpowiedzialności i dojrzałości w każdej sytuacji, nawet jeśli wydaje się ona pozornie błaha.

– Chodzi o słowa i czyny, które nigdy nie są obojętne. Jesteście poważnymi ludźmi – podkreślał bp. Egzaminy maturalne potrwają do końca maja.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.