Drukuj Powrót do artykułu

Bp Nitkiewicz: Maryja zachęca w objawieniach fatimskich do nawrócenia i pokuty

13.10.2017 , Apis, Staszów, 13-10-2017 Ⓒ ℗

– Maryja zachęca w objawieniach fatimskich do nawrócenia i pokuty, gdyż nie ma innego sposobu, żeby uwolnić się od zła – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 12 października w Staszowie podczas podsumowania obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów z dekanatu w kościele pw. Ducha Świętego przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Bp Nitkiewicz podkreślił w swoim kazaniu, że szczególnie w modlitwie różańcowej Matka Boża ukazuje drogę do przezwyciężania problemów i przeszkód, które utrudniają wzrastanie w wierze i spowalniają realizowanie ideałów Ewangelii, rozprzestrzenianie się Królestwa Bożego.

– Modlitwa zmienia rzeczy niemożliwe na zwyczajne i proste, zgodnie ze słowami Pana Jezusa: „Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie”. Matka Boża w Fatimie zachęcała za każdym razem dzieci: „Odmawiajcie codziennie Różaniec”, a podczas październikowego objawienia powiedziała im: „Jestem Matką Boską Różańcową” – mówił kaznodzieja.

Zdaniem biskupa, o tym jak potężnym środkiem i orężem jest Różaniec, świadczą histeryczne reakcje liberalno-lewicowych środowisk oraz związanych z nimi mediów na sobotnią modlitwę w intencji Polski i pokoju na świecie „Różaniec do granic”.

– To jest mentalność pokrewna tym, którzy starali się ośmieszyć dzieci z Fatimy, Hiacyntę, Franciszka i Łucję, zastraszali je, aby nie mówiły o objawieniach Matki Bożej. Ta mentalność żyje w weteranach i nostalgikach ery komunizmu, przybierając dzisiaj formę laickiego totalitaryzmu. „Różaniec do granic” był nie tylko wielkim modlitewnym zgromadzeniem miłym Bogu i potrzebnym ludziom, ale ukazał prawdziwie oblicze różnych pseudodemokratów – podkreślił ordynariusz sandomierski.

Na zakończenie zaapelował, by choć obchody stulecia objawień fatimskich dobiegają końca nie zapominać jednak o orędziu Maryi. – Potraktujmy je poważnie jak Hiacynta, Franciszek oraz Łucja i wprowadzajmy w codzienne życie, zaczynając od nas samych – zachęcał hierarcha.

Bp Nitkiewicz poświęcił różańce dzieciom, które w przyszłym roku przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Po wspólnej modlitwie odbyła się procesja światła, w której wierni modląc się modlitwą różańcową nieśli figurę Matki Bożej Fatimskiej. Procesja przeszła ulicami miasta do kościoła św. Bartłomieja, gdzie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem rozpoczęła się całodobowa adoracja.

W staszowskiej parafii od maja br. odbywały się całodobowe adoracje Najświętszego Sakramentu z 12 na 13 dnia każdego miesiąca zakończone „Wieczorem fatimskim”.

100 lat temu miało miejsce ostatnie z sześciu objawień Maryi ukazującej się trojgu pastuszkom w Cova da Iria w Fatimie. Matka Boża wzywała do pokuty i systematycznego odmawiania różańca, ofiarowania Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Maryja apelowała również, aby wprowadzić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, a także ustanowić w Kościele nabożeństwo pięciu kolejnych pierwszych sobót miesiąca wraz z Komunią św. wynagradzającą.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.