Drukuj Powrót do artykułu

Bp Nitkiewicz: niech Adwent stanie się nowym początkiem w naszym życiu

02 grudnia 2018 | 16:49 | apis | Staszów Ⓒ Ⓟ

Niech Adwent stanie się nowym początkiem w naszym życiu – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz 2 grudnia podczas obchodów barbórkowych w Staszowie. Podczas uroczystości uczczono św. Barbarę – patronkę górników, hutników i gazowników.

Mszy św. sprawowanej w kościele św. Barbary przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Uczestniczyli w niej liczni parafianie oraz przedstawiciele zawodów oddanych opiece św. Barbarze, a także przedstawiciele władz samorządowych.

Podczas homilii biskup, nawiązując do rozpoczynającego się nowego roku liturgicznego, zwrócił uwagę na to, że Adwent – czas oczekiwania i wypełniającej się obietnicy przyjścia Zbawiciela – stawia pytanie: a ja na kogo lub na co czekam?

– Jeśli tego nie wiem albo niczego już nie oczekuję, moje życie będzie toczyło się dalej „na ruchomych piaskach przemijającej przeszłości”, jak mówią słowa jednej z popularnych obecnie piosenek. Jedynym ratunkiem może być wtedy „trzymanie się tych, których kocham”. A jeśli nie kocham nikogo poza sobą? Przyjście na ziemię Syna Bożego ukazało w nowym świetle powołanie, jakie otrzymaliśmy od Stwórcy i umożliwiło jego wypełnienie – mówił hierarcha.

Ordynariusz wyznaczając kierunek, jakim jest Niebo pod wodzą Chrystusa, podkreślił, że taką okazję daje właśnie Adwent.

– Azymut Niebo pod wodzą Chrystusa! Św. Grzegorz z Nysy napisał, że historia zbawienia przebiega od jednego początku do drugiego. Te początki nie mają końca. Nie traćmy okazji, jaką daje nam Adwent. Niech stanie się nowym początkiem w naszym życiu, w życiu tej parafii, której podobnie jak wszystkim górnikom patronuje św. Barbara – wskazywał kaznodzieja.

Podczas liturgii grała orkiestra górniczej Grupy Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki “Siarkopol” w Grzybowie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.