Drukuj Powrót do artykułu

Bp Nitkiewicz: niech w nowym roku miłość do Boga zapłonie w nas jeszcze mocniej

01 stycznia 2019 | 13:16 | apis | Sandomierz Ⓒ Ⓟ

Niech w nowym roku miłość do Boga zapłonie w nas jeszcze mocniej, niż dotąd – życzył bp Krzysztof Nitkiewicz w ostatni wieczór mijającego roku podczas nabożeństwa dziękczynno – przebłagalnego sprawowanego w Sandomierzu.

Mszy św. koncelebrowanej w kościele rektoralnym pw. Ducha Świętego przez kapłanów ze wspólnoty seminaryjnej oraz diecezjalnej Caritas, przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. W swej homilii hierarcha zwrócił uwagę na to, że kończący się rok przebiegał w diecezji pod znakiem jubileuszu jej 200-lecia.

– Przeżywaliśmy go w duchu dziękczynienia Bogu i ludziom. Z tej okazji miały miejsce celebracje liturgiczne, sympozja i koncerty, ukazały się różne publikacje, a w środkach masowego przekazu pojawiły się okolicznościowe materiały. Jubileusz uświadomił nam, że obecność Boga w życiu wspólnoty i każdego człowieka jest zawsze źródłem wielkiego dobra. Boże błogosławieństwo czyni piękniejszą każdą dziedzinę i każdą chwilę ludzkiego życia – podkreślał ordynariusz.

Biskup wskazywał, że właśnie dlatego wiara i zdrowy rozum każą nam otwierać się w dalszym ciągu na tą zbawczą obecność. Wzywają do podejmowania zadań, które powierza nam Jezus Chrystus – głowa Ciała jakim jest Kościół i władca wszechświata.

– Każdy z nas posiada jakąś swoją osobistą rolę, a wszystkie one mają tworzyć organiczną całość. Na tym polega życie Kościoła. To już się dokonuje w ramach III synodu diecezji sandomierskiej – mówił hierarcha.

Ordynariusz wyraził radość, że ze wszystkich stron napływają do niego uwagi i propozycje odnośnie dokumentu roboczego, który został przekazany dekanatom 8 września.

– Widzę w tym owoce żywej wiary, która jest niczym innym jak rozpalaniem w sobie miłości do Boga. Trudno kochać kogoś przez pośrednika albo przez zastępcę. Można nawet zawrzeć małżeństwo przez pełnomocnika, ale jego obecność zakłada, że kochasz tego z kim się pobierasz – podkreślał bp Nitkiewicz.

Na zakończenie uczestnicy Eucharystii odśpiewali hymn „Ciebie Boga wysławiamy” uwielbiając i dziękując Bogu za mijający rok.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.