Drukuj Powrót do artykułu

Bp Nitkiewicz odwiedził młodzież uczestniczącą w oazach

10 lipca 2018 | 16:09 | apis | Sandomierz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. KEP

Młodzież uczestniczącą w pierwszym turnusie oaz w Wisłoku Wielkim, Olchowej, Mchawie i Skorodnem oraz rodziny, które biorą udział w rekolekcjach Domowego Kościoła w ośrodku w Uhercach Mineralnych odwiedził 10 lipca bp Krzysztof Nitkiewicz.

Ordynariusz podczas spotkań z moderatorami, animatorami i uczestnikami wskazywał na potrzebę większego otwarcia na drugiego człowieka. Podkreślał, że Chrystus uczy nawiązywać właściwe kontakty z Bogiem i z ludźmi. – We wspólnocie Kościoła musimy bardziej cieszyć się sobą. Rekolekcje oazowe są do tego doskonałą okazją – wskazywał biskup.

Ogółem ponad 400 młodych z diecezji sandomierskiej weźmie udział podczas wakacji w turnusach oazowych zorganizowanych pod hasłem „Młodzi w Kościele” przez Ruch Światło-Życie.

Miejsca, w których zorganizowano turnusy oazy młodzieżowej w większości umiejscowione są w Wisłoku Wielkim, Olchowej, Mchawie, Skorodnem oraz w Mędrowie i Niemienicach. W drugim turnusie młodzi będą wypoczywać w ośrodkach w Mędrowie, Olchowej i Sandomierzu.

Zdaniem organizatorów, jest to większa liczba niż w ubiegłym roku, co poświadcza, że taki sposób spędzenia czasu wakacji cieszy się dużym powodzeniem wśród młodych. Dla wielu z nich rekolekcje oazowe to wspaniały czas, by wśród rówieśników dobrze się bawić, a równocześnie podejmować ważne tematy dotyczące życia, wiary oraz duchowej formacji.

Każdy dzień dotyczy innej tajemnicy różańcowej lub tematu formacyjnego. Codziennie uczestnicy rekolekcji biorą udział we wspólnej Eucharystii. Mają także możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania. Każdego dnia prowadzone są spotkania w grupach, które prowadzą animatorzy. Wakacje z Bogiem to także czas wspólnych wypraw w góry, w ciekawe miejsca czy po prostu aktywnego wypoczynku.

W turnusach biorą udział osoby, które są zaangażowane w Ruch Światło Życie jak również takie, które po raz pierwszy na wakacyjnych wyjazdach mają do czynienia z wypoczynkiem, formacją i modlitwą. – Jestem po raz szósty na oazie. Dla mnie to czas spotkania ze wspaniałymi ludźmi oraz umocnienia swojej wiary – mówi Bartek Łatka, który uczestniczy w II stopniu Oazy Nowego Życia.

– Zachęcam młodych, którzy chcą żyć pełnią życia, a nie zadowalać się jakimiś jego namiastkami, którzy chcą być szczęśliwi, by wybrali drogę formacji i wypoczynku z Jezusem. On daje taką pełnię szczęścia – podkreślał Bartek.

Dominika Piątek z Tarnobrzega przyjechała na oazę, bo chce umocnić relację z Bogiem i odpocząć po ciężkim roku szkolnym. – To dobry czas, w którym możemy być z ludźmi, którzy żyją tymi samymi wartościami – opowiadała.

Podsumowanie wakacyjnych rekolekcji odbędzie się podczas Dnia Wspólnoty, który zaplanowano pod koniec sierpnia br.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.