Bp Nitkiewicz: praca nie jest karą za grzechy pierwszych rodziców
01 maja 2012 | 22:38 | apis Ⓒ Ⓟ
Praca nie jest karą za grzechy pierwszych rodziców – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 1 maja w parafii Kocudza, która świętowała jubileusz 25. rocznicy erygowania kościoła pw. Świętego Józefa Robotnika.
Eucharystię pod przewodnictwem ordynariusza sandomierskiego sprawowali kapłani, którzy pracowali w kocudzkiej parafii, księża dekanalni oraz zaproszeni goście. Uczestniczyli w niej także parlamentarzyści, władze samorządowe oraz liczni wierni.
W homilii biskup mówił o wartości i znaczeniu ludzkiego trudu. – Praca ma ścisły związek z godnością człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boże. To podobieństwo wyraża się w udoskonalaniu świata stworzonego przez Boga. Takie jest nasze ludzkie powołanie i musimy wypełnić je jak najlepiej, dochowując wierności Bożemu prawu – mówił bp Nitkiewicz.
– Z kolei brak pracy marginalizuje i poniża człowieka. Politycy i związkowcy, którzy deklarują się jako osoby wierzące nie mogą o tym zapominać – podkreślił biskup.
Biskup zwracając się do kandydatów do bierzmowania zwrócił uwagę na ważność zdobywanej przez młodych wiedzy jako warunku dobrego przygotowania się do wejścia w dorosłość i podjęcia ważnych życiowych zadań.
Po udzieleniu sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej Mszę św. zakończyło nabożeństwo do św. Józefa, patrona parafii.
Ks. Jan Kardaś, proboszcz parafii Świętego Józefa Robotnika, podkreślając duże zaangażowanie i troskę wiernych o sprawy wspólnoty, przypomniał historię parafii , która sięga początku lat 80-tych, kiedy w miejscu obecnego kościoła wybudowana została kaplica.
– Najpierw biskup lubelski powołał tutaj Samodzielny Ośrodek Duszpasterski. Obecną świątynię mimo trudnego czasu stanu wojennego wybudowano w ciągu roku – wyjaśniał ks. Kardaś.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.