Drukuj Powrót do artykułu

Bp Pikus: należy przyjąć Boga za swego Pana nie tylko werbalnie

25 listopada 2018 | 23:07 | moni | Drohiczyn Ⓒ Ⓟ

– Należy przyjąć Boga za Pana swego nie tylko werbalnie, ale także sercem – powiedział ks. bp Tadeusz Pikus w homilii wygłoszonej w drohiczyńskiej katedrze w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tradycyjnie jak co roku, w obchodzone w tym dniu święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej, przyrzeczenia złożyli nowi członkowie katolickiego stowarzyszenia i instytutu.

Nawiązując do dialogu Jezusa z Piłatem, bp Pikus podkreślił w homilii, że Chrystus daje początek Królestwu, które trwa wiecznie. Wiele osób zapomina, że ,,Królestwo Boże nie jest z tego świata”. – Dzieje się tak, gdy np. katolicy chcą budować katolickie państwo doczesne, prawosławni – prawosławne państwo doczesne, protestanci – protestanckie państwo doczesne – wskazał biskup. Dodał, że niezwykle ważne jest, abyśmy kierując się zamysłem Boga i prawdą, umieli dobrze zarządzać ojczyzną ziemską, wiedząc, że nasza ojczyzna jest w niebie.

Następnie miało miejsce uroczyste złożenie przyrzeczenia przez nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej. W szeregi KSM-u zostało włączonych 5 kandydatów z parafii: Korytnica i Węgrów. Akcja Katolicka została zasilona 7 kandydatami.

– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży stwarza dla mnie przestrzeń do rozwoju, zdobywania nowych umiejętności. Po trzyletniej formacji jestem gotowa służyć Bogu i Ojczyźnie – powiedziała nowo włączona w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.

Nowi członkowie KSM-u przygotowywali się do tego wydarzenia poprzez kilkuletnią formacje w oddziałach parafialnych a bezpośrednio przez uczestnictwo w rekolekcjach prowadzonych przez ks. Łukasza Nycza – koordynatora ds. formacji Stypendystów FDNT. Z kolei kandydaci Akcji Katolickiej odbyli roczny staż oraz przeszli formacje w oddziałach parafialnych.

Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem katolików świeckich, którzy w zorganizowanej formie ściśle współpracują z hierarchią kościelną. W diecezji drohiczyńskiej oddziały AK funkcjonują przy parafii w: Brańsku, Bielsku Podlaskim, Drohiczynie, Hajnówce, Kosowie Lackim, Kożuchówku, Miedznie, Perlejewie, Prostyni, Siemiatyczach, Sokołowie Podlaskim, Stoczku i Węgrowie.

Celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest zrzeszanie młodych osób, aby pożytecznie i na chwałę Boga mogli spędzać swój wolny czas. W diecezji drohiczyńskiej KSM działa przy parafii w: Brańsku, Hajnówce, Jabłonnie Lackiej, Korytnicy, Łochowie, Miedznie, Miłkowicach Maćkach, Ostrówku, Perlejewie, Sarnakach, Siemiatyczach, Skrzeszewie, Sterdyni, Topczewie, Węgrowie oraz przy Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.