Drukuj Powrót do artykułu

Bp Pikus: nic tak nie zbliża człowieka do Boga i drugiego człowieka, jak miłość

12 grudnia 2017 | 20:27 | ks. mg | Drohiczyn Ⓒ Ⓟ

Po raz trzeci dyrektorzy szkół i placówek oświatowych województwa mazowieckiego należących do diecezji drohiczyńskiej 12 grudnia 2017 r. przybyli do Drohiczyna na przedświąteczne spotkanie z ks. bp. Tadeuszem Pikusem. Blisko siedemdziesiąt osób przełamało się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

Wspólny śpiew kolędy “Wśród nocnej ciszy” wprowadził przybyłych w bożonarodzeniowy nastrój. Pierwszą część spotkania stanowił występ artystyczny w wykonaniu prawie sześćdziesięcioosobowej grupy pracowników i podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Artyści przypomnieli historię narodzin Zbawiciela świata, ubogacając ją śpiewem kolęd i pastorałek.

W imieniu dyrektorów słowa życzeń ks. Biskupowi złożyła Hanna Maria Kasperowicz – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Przypomniała, że Jezus przyszedł na świat, aby uczyć nas miłości do Boga i człowieka. Podziękowała również za zaproszenie oraz zapewniła, że dyrektorzy, nauczyciele, dzieci i młodzież, poprzez miłości i życzliwość, zawsze czują się dobrze w obecności swego Pasterza.

Bp Pikus wyraził wdzięczność oraz wzruszenie z powodu spotkania. Przypomniał, że święta pozawalają nam, aby nasze codzienne dni, składające się ze zwykłych, prozaicznych spraw, miały w sobie koloryt i moc świąteczną. U podstaw tego wszystkiego jest miłość. – Nic tak nie zbliża człowieka do Boga, ani człowieka do człowieka, jak miłość. Ani czas, ani przestrzeń tylko miłość zbliża nas do siebie – powiedział.

Duchowny odwołał się również do faktu, że dla nowo narodzonego Jezusa nie znalazło się miejsce. Nie jest to tylko metafora, ale rzeczywistość. Aby przyjście Boga stało się dla nas osobistym wydarzeniem, wymaga naszej otwartości i przyjęcie Boga. Do tego potrzebna jest obecność i działanie Ducha Świętego. Biskup życzył przybyłym, aby każdy dzień przynosił wielką nadzieję, wiele radości i pokoju, których źródłem jest Bóg.

Organizatorem i koordynatorem spotkania był ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki – dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.