Drukuj Powrót do artykułu

Bp Pindel do pielęgniarek i położnych: zawsze pomagacie biedakowi

06 listopada 2016 | 09:45 | rk Ⓒ Ⓟ

O tym, jak ważne są motywacja i wewnętrzne usposobienie w powołaniu pielęgniarki, służącej zawsze niedomagającemu biedakowi – przypomniał bp Roman Pindel, który 5 listopada poświęcił nową siedzibę Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej. W Mszy w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa uczestniczyły pielęgniarki i położne, przedstawiciele rządu, reprezentanci parlamentu i samorządu.

Uroczystości zbiegły się z jubileuszem 25-lecia samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych. Obecnie siostry będą mogły potwierdzać kwalifikacje oraz kształcić się w nowej swej siedzibie w Bielsku-Białej, przy Warszawskiej 28.

Małgorzata Szwed, przewodnicząca Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych zapewniła, że w lokalu istnieją znakomite warunki do rozwoju zawodowego. Wyraziła także nadzieję, że pielęgniarek na Podbeskidziu będzie przybywać, gdyż zapotrzebowanie jest ogromne.

Podczas liturgii w bielskim kościele NSPJ bp Pindel przypomniał, że służba pielęgniarek polega zawsze na służeniu człowiekowi choremu, niedomagającego, który w tym sensie jest biedakiem, skazanym na pomoc.

„Trzeba wiele serca, wiele cierpliwości nie tylko umiejętności i czasu. W tej pracy ważna jest też motywacja” – zaznaczył ordynariusz bielsko-żywiecki. Zachęcił też do dziękowania Bogu za wszystkie pielęgniarki i położne z beskidzkiej izby oraz za ich powołanie i zaangażowanie w pracę dla życia.

Biskup poświęcił sztandar beskidzkiej izby, wyhaftowany przez s. Marię Goretti OCPA, klaryskę od Wieczystej Adoracji w klasztorze w Kętach. Pielęgniarki i położne złożyły także akt zawierzenia się miłosierdziu Bożemu.
W Beskidzkiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest 5,3 tys. pielęgniarek i położnych. Czynnych w zawodzie jest 4,1 tys. Część przeszła na emeryturę lub zrezygnowała z wykonywania zawodu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.