Drukuj Powrót do artykułu

Bp Pindel do zakonników: dziękuję za waszą pracę i charyzmaty

11.10.2017 , rk, Harmęże, 11-10-2017 Ⓒ ℗

Za pracę i charyzmaty zakonników w diecezji bielsko-żywieckiej podziękował 10 października br. bp Roman Pindel podczas specjalnego dnia skupienia w Harmężach koło Oświęcimia. Tegorocznymi gospodarzem odbywających się od 13 lat spotkań kapłanów i braci zakonnych z ordynariuszem byli tym razem franciszkanie konwentualni. Gwardian harmęskiego klasztoru, o. Piotr Cuber OFMConv został diecezjalnym referentem do spraw zakonów męskich.

W spotkaniu, które rozpoczęło się wspólną agapą, uczestniczyło kilkudziesięciu zakonników. Podczas wspólnych rozmów z biskupem franciszkanie, dominikanie, jezuici, salezjanie, pallotyni, albertyni, michalici i salwatorianie opowiadali o najbliższych planach, sprawach związanych z życiem parafii i wspólnot, dzielili się także swoimi troskami.

Bp Roman Pindel podziękował zakonnikom pracującym w diecezji bielsko-żywieckiej. Podkreślił, że są „kwiatem powołań tej ziemi”. „Dziękuję za waszą pracę i charyzmaty, którymi ubogacacie naszą diecezję” – dodał biskup, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy klasztoru w Harmężach.

Na terenie całej bielsko-żywieckiej w około 30 placówkach i domach zakonnych pracuje prawie 150 kapłanów i braci zakonnych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.