Drukuj Powrót do artykułu

Bp Piotrowski: dajmy światu promień chrześcijańskiej nadziei

13 marca 2018 | 19:06 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ

“Papież Franciszek zaprosił młodzież całego świata do Panamy, w Środkowej Ameryce. Zaprosił także i nas byśmy dali światu promień chrześcijańskiej nadziei” – pisze w komunikacie bp Jan Piotrowski zachęcając diecezjan do wsparcia wyjazdu młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Panamie i zarazem zapraszając młodych do Kielc na wigilię Niedzieli Palmowej 24 marca. Komunikat biskupa będzie odczytywany w kościołach diecezji w niedzielę 18 marca.

Biskup kielecki przypomina w nim, że kolejne Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się w styczniu 2019 r. w Panamie. Przywołuje także “wielkie wydarzenia z 2016 roku, kiedy to cała Polska, ale i również nasza diecezja była organizatorem Światowych Dni Młodzieży”.

“Gościliśmy w naszym kraju Ojca Świętego Franciszka i młodych z całego świata. Podczas spotkania młodych w Krakowie papież Franciszek zaprosił młodzież do Panamy, w Środkowej Ameryce. Zaprosił także i nas, byśmy dali światu promień chrześcijańskiej nadziei” – pisze biskup.

Przywołuje również fragmenty tegorocznego orędzia na XXXIII ŚDM papieża Franciszka, w którym zaznacza m.in. wagę Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat: “Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, a tym samym skierowanie uwagi i modlitwy Kościoła na młodych. Papież podkreśla także szczególną rolę Maryi na tej drodze, która “idzie z nami ku Synodowi i Światowym Dniom Młodzieży w Panamie” .

Biskup zachęca młodych do odpowiedzi i refleksji na to wyjątkowe wezwanie. “Drodzy młodzi, Pan Jezus, Kościół i świat, oczekują także na waszą odpowiedź na wyjątkowe powołanie, jakie otrzymuje każdy w tym życiu. Kiedy zbliża się ŚDM w Panamie, zachęcam Was do  przygotowania się na to nasze spotkanie z radością i entuzjazmem ludzi, którzy chcą wziąć udział w wielkiej przygodzie. ŚDM jest dla odważnych! Nie dla młodych, którzy szukają jedynie wygody i którzy wycofują się przed trudnościami” – pisze.

Prosi także mieszkańców diecezji, kapłanów, siostry zakonne, rodziców i wychowawców o uwagę, troską i pomoc w tej istotnej sprawie, zapraszając zarazem do łączności z Kościołem w czas Niedzieli Palmowej, która jest dedykowana młodym ludziom. „W imieniu organizatorów proszę, by w Niedzielę Palmową wesprzeć materialnie ofiarą zebraną do puszek młodzież diecezji kieleckiej wyjeżdżającą na ŚDM do Panamy. Niech ten dar będzie także naszym udziałem w przygotowaniach ŚDM w Panamie. Jednocześnie młodych naszej diecezji, dziewczęta i chłopców, zapraszam do Kielc na wspólne świętowanie w sobotę 24 marca 2018 r.” – pisze bp Jan Piotrowski.

Obchody odbędą się w bazylice kieleckiej i kościele akademickim, gdzie spotkają się delegacje młodych ze wszystkich dekanatów.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.