Bp Piotrowski zaprasza Rycerzy Kolumba do modlitwy w dniu beatyfikacji ich założyciela
30 października 2020 | 22:24 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ
Będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michaela McGivney’a – zaprasza Rycerzy Kolumba na jutrzejszą transmisję Mszy św. z kieleckiej bazyliki, bp Jan Piotrowski. W diecezji kieleckiej Rycerze Kolumba rozwijają swoją działalność w dziewięciu Radach zrzeszających 359 rycerzy.
Zakon Rycerzy Kolumba został zalegalizowany w Stanach Zjednoczonych 29 marca 1882 r. inicjatorem był ks. Michael McGivney. Poza wspieraniem się wzajemnym i swych rodzin, Rycerze reagują na bieżące potrzeby, np. klęski żywiołowe, prowadzą szeroką działalność charytatywną, wspierają powołania, angażują się w obronę życia ludzkiego, sponsorują różne dzieła Kościoła, prowadzą program ubezpieczeniowy dla członków i ich rodzin.
„Zapraszam Was bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. transmitowanej przez Radio eM z Katedry Kieleckiej w najbliższą sobotę 31 października 2020 r. Podczas Najświętszej Ofiary będę się modlił w Waszych intencjach, a razem będziemy dziękować Bogu za dar beatyfikacji ks. Michaela McGivney’a” – pisze biskup kielecki.
Rady Rycerzy Kolumba istnieją w: kieleckiej parafii św. Jadwigi Królowej, w Domaszowicach, Chęcinach, Włoszczowie, Łosieniu, Rembieszycach, Złotnikach, Szczaworyżu i Chmielniku, a każda z nich liczy od ponad 20 do ponad 40 członków. Każda z nich ma także swojego kapelana.
We wszystkich parafiach diecezji, w których obecne są Rady Rycerzy Kolumba, poczyniono przygotowania dotyczące beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michaela McGivney’a.
Rycerze Kolumba za namową Jana Pawła II i na zaproszenie kard. Józefa Glempa przybyli do Polski w 2005 r. i rozpoczęli tu działalność. Pierwszą radą w Polsce w 2006 r. była krakowska Rada im. Jana Pawła II, mająca siedzibę przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Dziś Zakon skupia w Polsce 6 tys. członków, działających w 105 radach na terenie 28 diecezji.
filarami działalności Rycerzy Kolumba jest wiara, życie, społeczność i rodzina. To one są wyznacznikami konkretnych projektów pomocowych, u podstaw których stoi właściwa formacja do wypełniania dzieł miłosierdzia i zaangażowania we wsparcie potrzebujących – od wsparcia hospicjów po inicjatywy ratunkowe.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.