Drukuj Powrót do artykułu

Bp Ryś do ewangelizatorów: “nie tylko raz w roku na Woodstocku”!

05.08.2017 , Kostrzyn / wm / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. TT / @PrzystanekJesus

Bp Grzegorz Ryś przestrzegał ewangelizatorów Przystanku Jezus przed zmuszaniem do wiary. „Są takie rzeczy, takie momenty, które człowiek musi coś zrobić sam. A ty bardzo byś chciał mu pomóc, bo go kochasz. Ale nie możesz nic zrobić. Musisz mu pozostawić przestrzeń do wolności” – napominał krakowski biskup pomocniczy.

Prosił o przemyślenie faktu, że Bóg jest bezradny w stosunku do człowieka ogarniętego niedowiarstwem. „Radykalna miłość szanuje człowieka do końca. (…) Ta ewangelia to Dobra Nowina o Bogu, który potrafi być bezradny, bezsilny. W swojej wszechmocy nie może nic zrobić wśród swoich bliskich. Nie może z miłości do człowieka. Pomyślcie nad tym” – zachęcał duszpasterz, który drugi dzień głosił Słowo Boże, a potem podczas spotkania odpowiadał na każde zadane pytanie.

Natomiast po Eucharystii bp Ryś spotkał się z ewangelizatorami, przypominając im, że tylko z rozmów twarzą w twarz z Jezusem rodzi się doświadczenie bycia posłanymi, bycia “sianymi”. Podkreślał, że nie tak bardzo liczy się to, co mają do powiedzenia, ważniejsze jest to, kim są. „Bądźcie niepowstrzymani w swoich apetytach ewangelizacji, nie tylko raz do roku na Woodstocku!” – apelował bp Ryś.

W piątek o godz. 17 w wielkim namiocie Przystanku Jezus odbyło się spotkanie ewangelizacyjne prowadzone przez zespół „TAU”. Wystąpił raper, który przed kilkoma laty doznał daru nawrócenia. Obecnie cieszy się dużą liczbą sprzedanych płyt z muzyką Wielbiącą Boga.

Czytaj także: Bp Lechowicz na Przystanku Woodstock

Odbyły się także spotkania ewangelizacyjne prowadzone przez zespoły: „Propaganda Dei” i „Pancerne Ryby”. W czwartek ponad tysiąc woodstokowiczów słuchało także muzyki ewangelizacyjnej zespołu „2 TM 2, 3”.

Robert Kościuszko, rzecznik prasowy Przystanku Jezus w rozmowie z KAI powiedział, że niezwykłe rzeczy dzieją się wokół krzyża, tam rockowcy spotykają się z kapłanami i siostrami duchownymi, tam także się spowiadają. Są to ciągłe doświadczenia wiary – mówił Robert Kościuszko.

Zauważył, że zdarzają się przykre przypadki, słychać przekleństwa, próby przemocy czy chęć siłowego wtargnięcia na teren Przystanku Jezus, ale najwięcej jest radości i przyjaznej atmosfery. “Czujemy się całkowicie bezpieczni, ponieważ jest policja, która opiekuje się i zapewnia bezpieczeństwo prawie jak w przedszkolu” – podkreślił żartobliwie rzecznik.

Przystanek Jezus jest inicjatywą ewangelizacyjną od 1999 r. towarzyszącą festiwalowi rockowemu PW, jako alternatywa dla młodych ludzi poszukujących sensu życia. Przystanek Jezus i Przystanek Woodstock potrwają do 6 sierpnia.

Wersja do druku

Przeczytaj także

05 sierpnia 2017 09:46

Ks. Deselaers dla KAI: chcę inwestować w modlitwę!

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.