Bp senior Tadeusz Rakoczy i bracia Golec – z nagrodą „Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego”
11 września 2016 | 19:09 | rk Ⓒ Ⓟ
Statuetki „Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego” odebrali 11 września z rąk samorządowców biskup senior Tadeusz Rakoczy oraz muzykujący bracia Golec. Wręczenie nagród odbyło się podczas dożynek diecezjalno-powiatowo-gminnych, które odbyły się w amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu.
Wręczany od kilku lat przez radę powiatu żywieckiego tytuł otrzymali w tym roku: pochodzący z podżywieckich Gilowic emerytowany ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Tadeusz Rakoczy oraz zespół Golec uOrkiestra. Duchownemu przyznano wyróżnienie w kategorii indywidualnej, a znanym bliźniakom z Milówki, Pawłowi i Łukaszowi – za upowszechnianie lokalnej muzyki i działania na rzecz edukacji muzycznej miejscowej młodzieży.
Dziękując za przyznaną nagrodę, bp Rakoczy cytował m.in. ks. Jana Twardowskiego. „W podziękowaniu kryje się coś niezwykłego. Widzę, że więcej dostaję, niż biorę. Dziękuję, bo nie zatrzymałem się na sobie. W dziękowaniu jest uleczenie z próżności” – powiedział biskup i zapewnił, że nagroda będzie motywował go do dalszych starań dla dobra małej ojczyzny, jaką dla niego jest Żywiecczyzna.
Paweł Golec podziękował zarządowi powiatu żywieckiego za przyznane nagrody i zauważył słowa biskupa Romana Pindla z homilii podczas dożynek.
„Dziś spotkaliśmy ludzi po 20 latach, z którymi wspólnie zaczynaliśmy grać. To ja ta wdzięczność za to, że my, pochodzący z Milówki, możemy dziś śpiewać na całym świecie” – dodał.
Nagrodę starosty żywieckiego w dziedzinie kultury otrzymali: Wiesława i Marian Łoboz z Jeleśni, tworzący tradycyjną ludową zabawkę drewnianą. W kategorii działacz-animator kultury wyróżniono Jana Ślęzaka z Rajczy, zaś w kategorii zespół – nagrodę otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Wierchy” z Milówki.
Nagrody wręczali starosta żywiecki Andrzej Kalata, wicestarosta Stanisław Kucharski i przewodniczący rady powiatu żywieckiego Roman Rokita.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.