Drukuj Powrót do artykułu

Bp Śmigiel: Trzeba intronizować Jezusa w swoim sercu, w rodzinie i społeczeństwie

25.11.2018 , ej, Toruń Ⓒ ℗

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata swoje święto patronalne obchodziły Akcja Katolicka oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej. Członkowie obu wspólnot zgromadzili się w bazylice katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty na Mszy św., której przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.

W słowie do wiernych bp Śmigiel zwrócił uwagę, że kiedy uznajemy Jezusa Chrystusa Królem Wszechświata i Panem naszego życia, to stajemy się Jego świadkami w naszych środowiskach, a przez to przemieniamy świat, porządek doczesny. – Do tego szczególnie została powołana Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – podkreślił.

– Trzy zadania stoją przed każdym z nas: walka z grzechem, pokonywanie własnych słabości, czyli intronizacja Jezusa Chrystusa w swoim sercu; troska o to, by nasze rodziny były święte, bezpieczne i aby były Bogiem silne, to intronizacja Boga w naszych rodzinach; świadectwo zewnętrzne naszej wiary w Jezusa Chrystusa, w każdej sytuacji życiowej, to jest intronizacja w życiu społecznym Chrystusa – dodał bp Śmigiel.

Po homilii nastąpiło zaprzysiężenie dziesięciu nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Toruńskiej. Przysięgę złożyli młodzi z parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Wielkim Czystem, pw. Świętego Jakuba Apostoła w Toruniu, pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Toruniu oraz pw. Świętej Marii Magdaleny w Biskupicach.

Na zakończenie bp Wiesław Śmigiel podziękował wszystkim członkom Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży za świadectwo życia oraz zaangażowanie na rzecz diecezji toruńskiej i Kościoła, podziękowanie skierował również do kapłanów, którzy są asystentami AK i KSM oraz do wszystkich księży w diecezji, którzy dbają o to, by młodzi ludzie realizowali swoje powołania we wspólnotach KSM.

Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnił chór katedralny Schola Cathedralis Thoruniensis, którego koncertu można było wysłuchać po zakończeniu uroczystości.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.