Drukuj Powrót do artykułu

Bp Solarczyk: bądźcie dla innych Arką ocalającą ich życie

19.02.2018 , Warszawa / mag Ⓒ ℗

Bądźcie dla innych Arką ocalającą ich życie – zaapelował do wiernych bp Marek Solarczyk. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu przewodniczył on uroczystej mszy św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, która była kościołem stacyjnym w stolicy. Jej odpowiednikiem w Rzymie była bazylika św. Jana na Lateranie.

– Kolejne dni w które wpisane są konkretne świątynie wyznaczają nam etapy z których jedne możemy sobie wyobrazić a inne po prostu odkrywamy – powiedział bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

W homilii zachęcał on do otwartości na wymiar duchowy by stając wobec symboli i znaków religijnych dostrzegać żywą obecność Boga który nieustannie działa. – Poprzez Eucharystię Jezus mówi do każdego z nas: Jestem w twoim życiu. Chcę je napełnić swoją łaską, swoją mocą, swoim błogosławieństwem – jakkolwiek to rozumiesz, czy na jakimkolwiek etapie swojego życia jesteś – mówił kaznodzieja.

– W tym znaku chleba i wina życie każdego z zostaje ofiarowane Bogu przez posługę kapłana by w tym co wydawałby się zwyczajne, codzienne – usłyszeć słowa Chrystusa: “To co jest twoim życiem jest moim życiem ofiarowanym Ojcu byś mógł w tym uczestniczyć” – tłumaczył bp Solarczyk.

Podkreślił, że poprzez wierność Bogu człowiek jest zaproszony do wspierania innych na drodze wiary. Jako przykład przywołał postać Noego. – Przez to co przeżywamy mamy tę samą misję którą otrzymał Noe aby do w tym co jest Arką naszego życia stworzyć pewną przestrzeń dla innych by mogli się dołączyć, by mieli szansę odkryć to co Bóg wpisał w ich życie – powiedział duchowny.

Dziś kościołem stacyjnym jest parafia Bł. Władysława z Gielniowa.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.