Drukuj Powrót do artykułu

Bp Solarczyk: bądźmy obliczem Boga dla drugiego człowieka

02.06.2018 , mag, Warszawa Ⓒ ℗

Bądźmy Obliczem Boga dla drugiego człowieka – zachęcał bp Marek Solarczyk. W dniu kiedy wielu wiernych w Kościele w Polsce włączyło się w dzieło ekspiacji na grzechy aborcji przewodniczył on mszy św. w Domu Zgromadzenia Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Otwocku, gdzie przybyła kopia Jasnogórskiego Wizerunku. Obok sióstr w uroczystościach wzięli udział mieszkający tam starsi i chorzy pensjonariusze.

W homilii bp Solarczyk podkreślił, że każdy człowiek jest dzieckiem Boga. By to dostrzec potrzeba nam tego spojrzenia Najświętszej Maryi Panny, które spoczęło pod krzyżem na Janie. – Oblicze dziecka zawsze jest ważne, zawsze jest piękne i tak wiele mówi. Jakże potrzeba byśmy kontemplując Jasnogórski Wizerunek Maryi dostrzegli to co jest tajemnicą bliskości, serdeczności, miłości Boga – powiedział duchowny.

Mówiąc, że Bóg jest Ojcem przypomniał, że wszyscy ludzie stanowią wspólnotę braci i sióstr oraz, że przeżywania tej prawdy w sposób szczególny uczy nas Najświętsza Maryja Panna.

Na zakończenie bp Solarczyk podziękował siostrom za ich wierność charyzmatowi podkreślając, wartość modlitwy wynagradzającej Bogu, bo jak zaznaczył – każde ludzkie życie jest odbiciem oblicza Boga także to nienarodzone.

Siostry Wynagrodzicielki Najświętszego Oblicza są zgromadzeniem bezhabitowym. Żyją duchowością franciszkańską wyrosłą z Tercjarstwa Świeckiego. Ich założycielem był bł. o. Honorat Koźmiński i Matka Eliza Cejzik.

Pierwsza wspólnota sióstr obliczanek zawiązała się pod koniec 1888 r. w Warszawie, przy ul. Świętojerskiej, gdzie mieszkała założycielka.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.