Drukuj Powrót do artykułu

Bp Solarczyk do młodzieży: Jesteście darem Boga o który On sam się troszczy

10 kwietnia 2018 | 10:10 | mag | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Jesteście darem Boga o który On sam się troszczy – przekonywał młodzież bp Marek Solarczyk. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego przewodniczył on mszy św. w stołecznej bazylice Najświętszego Serca Jezusowego. W czasie liturgii udzielił sakramentu bierzmowania.

– Wraz z przyjęciem darów Ducha Świętego, człowiek podobnie jak Maryja – rozpoczyna nowy etap na drodze wiary. Wchodzi w tajemnicę w której może doświadczyć, poczuć, a nawet zobaczyć w innych, że Bóg żyje, że Jego moc przemienia – powiedział w homilii bp Solarczyk.

Zwrócił uwagę, że Ducha Święty bardzo często objawia się w zwyczajnej codzienności. – Nie koniecznie od razu będą się dziać w waszym życiu jakieś niesamowite znaki czy wydarzenia. Bóg najczęściej działa niejako od środka, pobudzając innych do poszukiwania Go, do zadawania sobie pytań o sens życia – mówił duchowny.
Przywołując słowa Archanioła Gabriela: „Nie bój się Maryjo!”, bp Solarczyk przekonywał młodzież o wiernej obecności Boga, który nieustannie towarzyszy człowiekowi. – Jakże ważne, by żyjąc w biegu wydarzeń i szumie docierających do nas informacji, usłyszeć tak jak Maryja obietnice Boga, który zapewnia nas o swojej bliskości, o tym że otocza nas swoją mocą, nawet jeśli tego po ludzku nie dostrzegamy, nie rozumiemy, czy prowadzimy z Nim dyskusje – powiedział biskup.

Na zakończenie zachęcał młodzież by za przykładem Maryi śpieszącej do Elżbiety byli dla innych znakiem obecności Boga.

W czasie liturgii biskup modlił się również za diecezję warszawsko-praską, która została założona w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 26 lat temu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.