Drukuj Powrót do artykułu

Bp Solarczyk: żyjmy na co dzień w blasku Bożej Chwały

06.01.2018 , mag, Warszawa, 06-01-2018 Ⓒ ℗

Żyjmy na co dzień w blasku Bożej Chwały – zaapelował do wiernych bp Marek Solarczyk w uroczystość Objawienia Pańskiego. Po Mszy św. w Ośrodku Duszpasterskim Matki Bożej Pompejańskiej Orszak Trzech Króli, przeszedł ulicami stołecznego Tarchomina. W barwnym pochodzie przy śpiewie kolęd szła Święta Rodzina z Dzieciątkiem, dworzanie, trzej królowie oraz najmłodsi uczestnicy przebrani za aniołki.

Przywołując w homilii postacie trzech mędrców bp Solarczyk podkreślił, że Bóg nieustannie objawia się człowiekowi przynosząc dar swojego błogosławieństwa. – Niech prawdę o naszej przynależności do Pana przypomina nam zawsze napis kreślony dziś na drzwiach naszych domów. Niech będzie on nie tylko świadectwem wiary, ale również źródłem nadziei w trudnych sytuacjach życia, kiedy wydaje się, że Bóg jest daleki. Niech ten symbol przypomina nam, że skoro obiecał, że jest, to możemy liczyć na Jego wsparcie i na Jego błogosławieństwo – powiedział bp Solarczyk.

Zachęcał, by za przykładem mędrców ze Wschodu nieść prawdę o Bogu innym. – W tak wielu momentach naszego życia – począwszy od sakramentu chrztu św. kiedy otrzymaliśmy Ducha Świętego, poprzez sakrament bierzmowania – otrzymaliśmy blask Bożej Chwały jaśniejący niczym dar złota. Jakże potrzeba, by niczym dym palącego się kadzidła – wnosić moc Chrystusa w każdą sytuację życia – zarówno tę pełną radości, jak i tę trudną, a niekiedy również niezwykle bolesną jak choroba czy śmierć najbliższej osoby – powiedział bp Solarczyk.

Po liturgii barwny orszak ruszył ulicami Tarchomina. – Sami otrzymaliśmy wiarę i pragniemy pokazać jej wartość naszym dzieciom i wnukom. Bez Boga trudno budować szczęśliwe życie – dzielili się uczestnicy radosnego pochodu. Dla innych była to okazja doświadczenia wspólnoty. – Dziś widać, że jest nas wielu myślących podobnie – powiedział pan Mariusz. Chcemy też pokazać młodym jak bardzo chrześcijańskie wartości wpisane są w naszą polską kulturę i tradycję. To jest nasze dziedzictwo, które trzeba przekazać młodemu pokoleniu – podkreślali nauczyciele, którzy bardzo mocno zaangażowali się od strony artystycznej w Orszak Trzech Króli. Finałem były jasełka, w czasie których mędrcy ze wschodu oddali cześć Jezusowi.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.