Drukuj Powrót do artykułu

Bp Tomasik: medytując Słowo Boże, dziękujmy Bogu za sto lat niepodległości

16 kwietnia 2018 | 15:40 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

Biskup radomski Henryk Tomasik zachęca do lektury Pisma Świętego. Życzy, by ten czas zaowocował w nas, indywidualnym i wspólnotowym pochylaniem się nad Biblią. – Niech stanie się on również okazją do tego, aby medytując Słowo Boże, dziękować Panu Bogu za sto lat niepodległej Ojczyzny – podkreślił bp Tomasik z okazji rozpoczętego X Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego.

Do 21 kwietnia we wszystkich kościołach w kraju, pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, obchodzony jest X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Z tej okazji bp Henryk Tomasik przypomniał twórczość Romana Brandstaettera, który ukochał Pismo Świętego. – On tak pisał: Biblio Ojczyzno moja, Na Tobie uczyłem się czytać, Na Tobie uczyłem się myśleć, Na Tobie uczyłem się żyć. Jest to nam bardzo potrzebnie, by na uczyć się myślenia i działania po chrześcijańsku, by odkryć prawdę, że Bóg mówi do nas. Dlatego potrzebna jest nam refleksja nad Bożym Słowem – powiedział biskup radomski.

Ciekawą inicjatywę przygotowały dzieci z parafii katedralnej, które przepisały cały tekst Listu do Rzymian. Zwój liczył kilkanaście metrów długości. W akcję włączyli się uczniowie szkół podstawowych nr 13 i 28 oraz młodzież oazowa z parafii katedralnej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.