Drukuj Powrót do artykułu

Bp Tomasik zachęca do organizowania obchodów Dnia Dziecka Utraconego

12 października 2018 | 14:46 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

Bp Henryk Tomasik zwrócił się z prośbą do księży proboszczów o zorganizowanie w parafiach obchodów Dnia Dziecka Utraconego, wraz z zaproszeniem osieroconych rodziców na Mszę św. i modlitwę różańcową. – W tym dniu myślą i modlitwą obejmujemy rodziców, którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię, jaką jest śmierć dziecka – napisał bp Tomasik w komunikacie do księży proboszczów.

Główne obchody odbędą się 15 października w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej i w parafii Świętej Rodziny w Radomiu.

Bp Henryk Tomasik przypomniał, że każdego roku 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. – Przywołuje on wspomnienie wszystkich dzieci, które zmarły na różnych etapach życia i z różnych przyczyn. W tym dniu myślą i modlitwą obejmujemy rodziców, którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię, jaką jest śmierć dziecka – pisze ordynariusz radomski.

Według statystyk każdego roku w Polsce doświadczeniem straty dziecka dotkniętych jest prawie 50 tys. rodzin. W tej grupie ponad 40 tys. matek przeżywa poronienie, 2 tys. dzieci rodzi się jako martwe, zaś kolejne 5 tys. umiera jeszcze przed ukończeniem osiemnastego roku życia z powodu chorób i wypadków. – Rodzicom przeżywającym utratę dziecka pragniemy nieść duchowe wsparcie, towarzysząc im w modlitewnym czuwaniu – podkreśla bp Tomasik.

Dzień Dziecka Utraconego w diecezji radomskiej będzie obchodzony 15 października w dwóch miejscach: w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej (14.30 – msza święta w intencji rodziców przeżywających śmierć dziecka, 15.30 – modlitwa różańcowa przed Grobem Dziecka Utraconego) i w parafii Świętej Rodziny w Radomiu (18.00 – msza święta, 19.00 – modlitwa różańcowa przed Pomnikiem Maryi Matki Życia).

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.