Drukuj Powrót do artykułu

Bp Turzyński: Polacy na mundialu pokażą pazur

14 czerwca 2018 | 14:34 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

Bp Piotr Turzyński oczekuje udanego występu polskiej reprezentacji podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Liczy również, że Orły Nawałki wyjdą z grupy H, w której grają także Senegal, Kolumbia i Japonia.

Bp Piotr Turzyński gra w siatkówkę. Jest także kibicem piłki nożnej. – Kibice okazują swój patriotyzm w czasie występów naszej reprezentacji. Zresztą mecze z udziałem naszych piłkarzy są niezwykłym wydarzeniem. Wszyscy kibice są ubrani w biało-czerwone barwy, mają flagi, malują twarze. To wszystko jest piękne. Patriotyzm jest wartością. Mam nadzieję, że nasi piłkarze dostarczą nam wielu emocji i pokażą pazur. Powinni dojść do 1/8 finału. Daj Boże – mówił biskup Turzyński na antenie Radia Plus Radom.

Czerwiec to czas bierzmowań w parafiach. – Mam nadzieję, że znajdę choć chwilę, by obejrzeć, może końcówki transmisji z udziałem naszej reprezentacji – dodał biskup Piotr Turzyński.

Przypomnijmy, że swój pierwszy mecz Polska zagra z Senegalem w najbliższy wtorek, 19 czerwca, zaś inauguracja mundialu odbędzie się dzisiaj. Gospodarze, Rosjanie zmierzą się z Arabią Saudyjską.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.