Drukuj Powrót do artykułu

Bp Turzyński: rodzina jest Dobrą Nowiną, gdy małżonkowie razem idą do kościoła

06 stycznia 2019 | 20:02 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

Gdyby wam się udało ocalić jedno małżeństwo, czy pomóc młodym zbudować związek, to już wasza służba ma sens – mówił biskup Piotr Turzyński do uczestników spotkania świątecznego doradców życia rodzinnego diecezji radomskiej. Wydarzenie miało miejsce w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

W homilii bp Piotr Turzyński przypomniał, że rodzina jest Dobrą Nowiną, gdy małżonkowie razem idą do kościoła, modlą się razem, kwitną razem. – Jedno wspiera drugie. To buduje innych. To jest wielka misja, czyli pokazać, że na Bogu można zbudować, a na sobie, na piasku człowiek nie buduje – mówił bp Turzyński.

Na koniec przypomniał, że misją doradców jest przyprowadzenie rodzin, małżonków, narzeczonych do Boga. – Nie ustawajcie w tej misji. Jesteście bardzo ważni. Dotykacie najważniejszego bodaj problemu dzisiejszego świata i cywilizacji. Gdyby wam się udało ocalić jedno małżeństwo czy pomóc młodym zbudować związek, to już wasza służba ma sens – zakończył bp Turzyński.

Ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin, powiedział, że praca dla narzeczonych, małżeństw, rodzin, jest dla wszystkich wielkim zaszczytem. – A także to, że możemy pochylać się nad tak wspaniałym darem Bożym, jakim są małżeństwo i rodzina, a z drugiej strony jest wielkim zobowiązaniem, ze względu na ważność tematu, na kryzys współczesnej rodziny – mówił duszpasterz rodzin.

W trakcie spotkania wręczono doradcom pracującym w parafialnym poradnictwie rodzinnym misje oraz podziękowania osobom, które zakończyły już swoją posługę. W diecezji istnieje 108 poradni rodzinnych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.