Bp Turzyński: szkoła staje się polem zmagania cywilizacji chrześcijańskiej z relatywizmem
30 czerwca 2021 | 15:32 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ
Szkoła staje się dzisiaj polem zmagania cywilizacji chrześcijańskiej z relatywizmem – powiedział bp Piotr Turzyński w przededniu 84. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca na Jasnej Górze. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Ducha nie gaście!”.
Bp Turzyński, który jest delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Krajowego Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców powiedział, że pielgrzymka ma zadanie umocnić nauczycieli w ich misji. – Świat cały i szkoła staje się dzisiaj polem zmagania cywilizacji chrześcijańskiej z relatywizmem. Trzeba, by nauczyciele chrześcijańscy – poza formowaniem młodego pokolenia i przekazywania wiedzy – podjęli misję ewangelizacji. Trzeba dzisiaj pokazywać piękno Ewangelii, bycia chrześcijaninem – powiedział bp Turzyński, który był gościem Radia Plus Radom.
Krajowy Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców dodał, że w czasie pielgrzymki będzie chciał podziękować za trud nauczycieli na ścieżce wychowania i formowania młodego pokolenia. – To ważna misja. To nie był łatwy rok, który był naznaczony pandemią, zdalnym nauczaniem, brakiem kontaktu między nauczycielami a wychowankami. Internet nie zastąpi osobowego kontaktu – powiedział bp Turzyński.
Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Ducha nie gaście!”. – To motto z czwartej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Ojciec Święty chciał nam powiedzieć, abyśmy nabrali ducha w żagle, abyśmy się nie zniechęcali. To wszystko jest ważne dla nauczycieli, wobec pandemii, walki cywilizacyjnej. Nie wolno składać skrzydeł – powiedział bp Turzyński.
1 lipca czwartek godz. 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu. Natomiast 2 lipca o godz. 13.30 rozpocznie się Msza św. w intencji nauczycieli pod przewodnictwem biskupa Piotra Turzyńskiego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.