Drukuj Powrót do artykułu

Bp Tyrawa: Objawienie Pańskie ukazuje chrześcijaństwo jako religię uniwersalną

05 stycznia 2010 | 18:15 | jm Ⓒ Ⓟ

„Uroczystość Objawienia Pańskiego ukazuje chrześcijaństwo jako religię uniwersalną” – powiedział w rozmowie z KAI bp Jan Tyrawa. W Bydgoszczy oprócz Mszy św., podczas których będą święcone kreda i kadzidło, przygotowano m.in. koncert „Kolędy świata u duchaczy”.

Bp Tyrawa podkreślił, że w tradycji chrześcijańskiej wspominanie Objawienia Pańskiego jest wielkim świętem. Pokazuje chrześcijaństwo jako religię, która jest posłana do każdego człowieka i do każdej kultury. – Religii i kultury, którą każdy człowiek może przyjąć i zrozumieć, bowiem zawiera w sobie uniwersalny wymiar. I na tym uniwersalizmie bardzo nam zależy. To jest punkt wyjścia do dialogu z ludźmi niewierzącymi, a także innymi religiami – stwierdził hierarcha.

Jutro o godzinie 20. w kościele rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego zabrzmią kolędy z całego świata. Będzie to element misyjny, który wpisuje się w obchody Objawienia Pańskiego. W programie znajdą się prezentacje multimedialne kolęd misyjnych z Madagaskaru, Brazylii, Paragwaju, Meksyku i Mauritiusa oraz kolędy i pastorałki śpiewane przez bydgoskich artystów.

Podczas wspólnego śpiewu będą zbierane ofiary na potrzeby misyjne. Całość zakończy Eucharystia.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.