Drukuj Powrót do artykułu

Bp Wieczorek do młodzieży: wiara wymaga zaufania Bogu żywemu

06 kwietnia 2009 | 10:32 | paj Ⓒ Ⓟ

– Wiara wymaga zaufania Bogu żywemu – mówił bp Jan Wieczorek do młodych z całej diecezji zgromadzonych w gliwickiej katedrze na obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową 5 kwietnia. Wcześniej młodzi z gałązkami palmowymi przeszli przez centrum miasta.

W homilii skierowanej do młodzieży biskup gliwicki Jan Wieczorek przekonywał, że wiara wymaga zaufania. – Podstawowe pytanie młodego człowieka, to pytanie komu zaufać? Kto ma być naszą nadzieją? – mówił bp Wieczorek. Przekonywał, że warto zaufać nie pozornie atrakcyjnym autorytetom, ale Bogu żywemu.

Młodzież została też szczególnie zaproszona do uczestnictwa w obchodach 10. rocznicy wizyty apostolskiej w Gliwicach Jana Pawła II. Uroczystości odbędą się od 15 do 17 czerwca br.

Po Mszy św., w pobliskim centrum Jana Pawła II młodzi obejrzeli spektakl muzyczny o życiu św. Edyty Stein, współpatronki Europy i od ubiegłego roku patronki leżącego na terenie diecezji Lublińca.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.