Brat Roger z Taizé
01 listopada 2011 | 07:00 | REKLAMA Wydawnictwo eSPe Ⓒ Ⓟ
Jak być człowiekiem szczęśliwym i prostego serca. Jak uczynić swą modlitwę kontemplacyjnym trwaniem w ciszy w Jego obecności i każdego dnia rozbudzać w sobie żarliwe pragnienie Boga.
Dzięki tej książce możemy rzeczywiście zrozumieć, na czym polega fenomen brata Rogera, dlaczego jego postać fascynuje miliony ludzi na całym świecie. Autorka opisuje pokrótce jego życiową drogę i opowiada, jak doszło do powstania wspólnoty monastycznej w Taizé.
Autor koncentruje się jednak przede wszystkim na ukazaniu głębi i bogactwa jego duchowości. Tworzy znakomitą jej syntezę, przywołując przy tej okazji najbardziej poruszające teksty i rozważania słynnego ekumenisty.
Autor: Sabine Laplane
112 stron
2011 rok
Oprawa miękka
Kup książkę z wydawnictwa eSPe »
Historia brata Rogera i historia Wspólnoty z Taizé to jedno, bo właśnie temu dziełu poświęcił całe swoje życie brat naszego Boga. Książka powraca do początku, przypomina moment narodzin, atmosferę domową, oczekiwania rodziców wobec młodego Rogera Schutza Marsauche. Później powstaje wspólnota, do której drzwi zapukał Bóg.
„Prostota, kiedy idzie w parze z dobrocią serca, nie wyklucza troski o piękno i harmonię, które mówią wtedy o czułości Boga” (str. 11). Brat uczył się od Boga jak tę prawdę wcielać w życie Wspólnoty. Dowiadujemy się dlaczego właśnie Taizé wybrał Roger na siedzibę Wspólnoty, którą nosił w sobie. Poznajemy sekrety modlitwy i radości braci zamieszkałych w niegdyś opustoszałej francuskiej wiosce, a obecnie pełnej pielgrzymów z całego świata.
„Szczęśliwi, których serca są pełne prostoty” (str. 43). Co zrobić, aby skutecznie i nieodwracalnie przyjąć taką postawę życiową? O tym dowiemy się z tej książki, a rad udzieli nam brat Roger z Taizé. Polecam.
Marcin Stradowski
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.