Drukuj Powrót do artykułu

Briefing na planie filmu “Miłość i Miłosierdzie”

24 października 2018 | 15:46 | mip, kpg | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Youtube

„Miłość i Miłosierdzie” to najnowszy film Michała Kondrata, który rzuca nowe światło na prawdę o Bożym Miłosierdziu. Ogólnoświatowa premiera filmu zaplanowana jest na rok 2019. Konferencja prasowa na planie zdjęciowym filmu odbędzie się w niedzielę 28 października w stołecznej Galerii Sztuki Nizio.

Boże Miłosierdzie jest czczone na wszystkich kontynentach przez setki milionów osób, jednak większość chrześcijan nadal nie zdaje sobie sprawy z potęgi przesłania, które Jezus przekazał ludzkości za pośrednictwem s. Faustyny Kowalskiej, prostej polskiej zakonnicy. Dziś już świętej.

Nie mniejszą rolę w objawieniu światu prawdy o Bożym Miłosierdziu odegrał bł. ks. Michał Sopoćko, wybitny kapłan i spowiednik wizjonerki. 1 listopada przypada jego 130. rocznica urodzin.

W spotkaniu prasowym udział wezmą: filmowa siostra Faustyna, Kamila Kamińska, odtwórca roli ks. Michał Sopoćki Maciej Małysa, filmowy Eugeniusz Kazimirowski oraz reżyser Michał Kondrat. Konferencja prasowa odbędzie się w niedzielę 28 października o g. 13.00, w Galerii Sztuki Nizio, ul. Inżynierska 3 w Warszawie. Redakcje zainteresowane wywiadem z reżyserem i aktorami proszę o kontakt z Kingą Polak-Gieroń, tel. 605 340 814, kinga@apgstudio.pl.

Powstający właśnie film dokumentalny ujawni niepublikowane dotąd listy ks. Michała Sopoćki, które pozwolą światu poznać prawdę o Bożym Miłosierdziu. Zdjęcia dokumentalne do filmu kręcone w Polsce, USA i na Litwie, zaś w fabularnych ujęciach udział biorą wybitni polscy aktorzy.

Ogólnoświatowa premiera filmu zaplanowana jest na rok 2019. Uroczysty pokaz przedpremierowy filmu odbędzie się w Watykanie.

Producentem obrazu jest Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe. Dystrybucją filmu zajmie się Kondrat Media.  Ich misją jest aktywne uczestnictwo w życiu społecznym poprzez produkcję, dystrybucję i promocję ciekawych projektów filmowych. Trwa zbiórka środków na realizację filmu. Więcej na ten temat na stroniewww.kolbe.org.pl

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.