Drukuj Powrót do artykułu

Bryczką na odpust w Lesie Bielańskim

16 maja 2018 | 11:47 | pgo, dobremiejsce.org / mip | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Pixabay

Msza św., uroczysta procesja, kiermasz rękodzieła i degustacja tradycyjnych potraw złożą się na odpust w Lesie Bielańskim w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, św. Józefa i św. Ambrożego w Warszawie. Korzenie obchodzenia Święta Bielan sięgają 1673 roku. Na bielański odpust warto przybyć pieszo, ale będzie okazja przybyć nań także bryczką.

Parafia pw. bł. E. Detkensa, Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany zapraszają na Odpust parafialny z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego 20 maja w Lesie Bielańskim – tradycyjne Święto Bielan. Pierwszy odpust na Bielanach odbył się w 1673.

Świętowanie rozpocznie się o 10:30, kiedy to wyruszy procesja znad Wisły, gdzie przypłynie tratwa z warszawskiej Archikatedry św. Jana Chrzciciela z obrazem św. Brunona z Kwerfurtu.

Po procesyjnym przeniesieniu obrazu, ok godz. 11:00 rozpocznie się Msza św. w Kościele Pokamedulskim pw. Niepokalanego Poczęcia NMP parafii pw. bł. Edwarda Detkensa spośród Stu Ośmiu Męczenników.

Oprawę muzyczną zapewni Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Joniec pod dyrekcją Kapelmistrza Cezarego Celiana.

W godz. 10.00-15.00 odbędzie się kiermasz rękodzieła nowoczesnego i ludowego oraz swojskiego jadła na terenie parafii.

Organizatorzy proszą o przybycie pieszo. Dodatkowo w godz. 9.30-14.30 po ul. Dewajtis wahadłowo będą kursowały 2 bryczki.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.