Drukuj Powrót do artykułu

Brzeszcze: policja szuka sprawców dewastacji

09 lutego 2018 | 16:38 | Brzeszcze / rk Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. oswiecim.policja.gov.pl

Policjanci z komisariatu policji w Brzeszczach poszukują sprawców, którzy w nocy z 3 na 4 lutego nanieśli obraźliwe i wulgarne napisy na drzwi wejściowe oraz na słup ogrodzenia kościoła św. Urbana w Brzeszczach koło Oświęcimia.

Jak poinformowała Małgorzata Jurecka z komendy powiatowej policji w Oświęcimiu, na podstawie monitoringu z miejsca zdarzenia, policjanci ustalili, że sprawcami były dwie osoby.

Czytaj także: Kolejny kraj będzie się modlić różańcem na granicach 

„Sprawcy – młody szczupły mężczyzna, w jasnej czapce wełnianej, jasnym płaszczu z kapturem, ciemnych spodniach oraz towarzysząca mu szczupła kobieta, ubrana na ciemno, tuż przed godziną 2.00, weszli na teren przykościelny, nanieśli napisy przy użyciu farby w sprayu, a następnie po kilku minutach opuścili teren przez bramę główną, wychodząc na ulicę Piastowską w Brzeszczach” – dodała Jurecka, zaznaczając, że policja szuka także świadków tego zdarzenia.

Policjanci opublikowali zdjęcia z monitoringu i apelują do osób, które rozpoznają parę na nagraniu, o kontakt z komisariatem policji w Brzeszczach pod numer telefonu 32 211 15 51 lub z najbliższą jednostką policji pod numer alarmowy 997. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość.

Wersja do druku

Przeczytaj także

05 lutego 2018 12:37

Ludzie z Góry Tabor

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.