Drukuj Powrót do artykułu

Busko-Zdrój: Msza św. prymicyjna bp. Kalety

18 grudnia 2017 | 14:05 | dziar | Busko - Zdrój Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Episkopat.pl

Biskup pomocniczy Andrzej Kaleta 17 grudnia przewodniczył Mszy św. prymicyjnej w rodzinnej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku–Zdroju. We Mszy św. uczestniczyli licznie zgromadzeni biskupi, rodzina i współpracownicy biskupa, a także wojewoda Agata Wojtyszek oraz lokalne władze.

Bp Kaleta podkreślił, że Busko i całe Ponidzie, które nazywa swoją małą ojczyzną, wspomina z dużym sentymentem i chętnie wraca w rodzinne strony. – Busko-Zdrój to miejsce miłe mojemu sercu. Miejsce, jak mówił kiedyś św. Jan Paweł II, odnosząc się do swojej rodzinnej miejscowości, w którym wszystko się dla mnie rozpoczęło. Tu się rozpoczęła szkoła, przyjaźnie i znajomości. Tu rozpoczęło się również moje powołanie – zaznaczył biskup.

– Jesteśmy pełni nadziei na dobrą współpracę z księdzem biskupem. To wielka radość, że te ważne dla regionu i diecezji kieleckiej wydarzenia odbywają się w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, niosą pokój i radość – powiedziała Wojtyszek w rozmowie z KAI.

Duszpasterze Buska Zdroju – proboszcz rodzinnej parafii, ks. Tadeusz Szlachta i ks. Marek Podyma – proboszcz parafii św. Brata Alberta, gdzie biskup był niegdyś wikariuszem, zauważyli m.in. jego dojrzałą i świadomą decyzję wyboru kapłaństwa i rezygnacji ze studiów na Politechnice Świętokrzyskiej.

Biskup Andrzej Kaleta pochodzi z Buska-Zdroju. Jest kapłanem od 1985 r. W tym czasie m.in. przez wiele lat był wychowawcą i wykładowcą na Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach oraz dyrektorem biblioteki seminaryjnej. Był także wykładowcą na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W latach 2014-16 był proboszczem parafii Kościelec.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.