Bydgoscy kibice „Zawiszy” modlitwą rozpoczęli rundę wiosenną
14 marca 2012 | 15:14 | jm Ⓒ Ⓟ
Kibice oraz przedstawiciele Klubu Sportowego „Zawisza” spotkali się 13 marca w bydgoskim kościele garnizonowym na wspólnej modlitwie w intencji swojej drużyny. Eucharystii przewodniczył dziekan Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych RP ks. płk Zenon Surma. Prosił on kibiców i sportowców o powstrzymanie się od aktów przemocy i agresji.
Niech wasza honorowa postawa, a także działalność społeczna, charytatywna i patriotyczna będą wzorem do naśladowania dla innych – mówił w homilii kapelan klubu, a zarazem proboszcz bydgoskiej parafii Świętych Polskich Braci Męczenników, ks. płk Józef Kubalewski. Zwracając się bezpośrednio do piłkarzy, życzył im, „aby w szlachetnej walce i zdrowym współzawodnictwie, wsparci dopingiem kibiców, nie tylko osiągnęli cel, jakim jest wejście do ekstraklasy, ale pod każdym względem udowadniali, że na to miejsce szczerze zasługują”.
– Msza święta jest dla nas okazją do modlitwy oraz złożenia prośby o duchowe wsparcie, zdrowie i siły, aby można było osiągnąć wymarzony cel. Jest też okazją do chwili refleksji nad samym sobą. Stało się już tradycją, że od modlitwy rozpoczynamy rundę wiosenną. Liczymy na dużą frekwencję sympatyków „Zawiszy” na naszych rozgrywkach – powiedział Jerzy Mickuś, członek Zarządu Stowarzyszenia Kibiców „Zawiszy” Bydgoszcz.
Na zakończenie ks. płk Zenon Surma zwrócił się do kibiców sportowych, aby podczas widowisk, a szczególnie spotkań piłkarskich, nie dopuszczali się aktów przemocy i agresji. – Zwracam się wreszcie do samych sportowców, aby postępowanie na boisku było przepełnione szlachetnością, szacunkiem i miłością wszystkich uczestników rywalizacji sportowej – mówił.
Wojskowy Klub Sportowy Zawisza powstał w maju 1946 roku w Koszalinie. Stało się to m.in. na skutek inicjatywy żołnierzy 48. Okręgowego Warsztatu Samochodowego, zrzeszonych w drużynie piłki nożnej. W dniu powstania klub składał się z sekcji: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, strzeleckiej, lekkiej atletyki, motorowej, pływackiej. Jako obowiązujący strój przyjęto czarne spodenki i koszulki w podłużne czarno-niebieskie pasy. Kolor czarny pochodził od barw rodowych Zawiszy Czarnego, zaś niebieski od baretki orderu Virtuti Militari.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.