Drukuj Powrót do artykułu

Bydgoszcz: koncert i premiera płyty „Tehillah Uwielbiam!”

12.10.2017 , jm, Bydgoszcz, 12-10-2017 Ⓒ ℗

„Tehillah Uwielbiam!” – to nazwa debiutanckiego albumu zespołu o tej samej nazwie, którego premiera odbyła się podczas specjalnego koncertu w bydgoskim kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.

W trakcie spotkania, które promowało dorobek artystyczny grupy, uczestnicy mogli wysłuchać m.in. utworów: „Dar”, „21 wieków”, „Psalm optymisty” oraz „Przysięga. Sam pomysł utworzenia zespołu „Tehillah Uwielbiam!” zrodził się w styczniu 2016 roku. Powstał on w ramach Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Diecezji Bydgoskiej. Jego zadaniem było prowadzenie koncertów ewangelizacyjnych i wieczorów uwielbienia w diecezji bydgoskiej oraz poza nią.

– Mocnym impulsem dla zebrania się naszej grupy stały się Gospelowe Warsztaty Uwielbienia zorganizowane w 2016 roku oraz koncert na Wyspie Młyńskiej w ramach Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy, który miał miejsce w Boże Ciało. To właśnie grupa muzyczna, która wówczas połączyła swoje siły, stanowi podstawę zespołu „Tehillah Uwielbiam!” – powiedział muzyk Janusz Stanecki.

Opiekun projektu dodał, że pierwszym zadaniem, jakie artyści postawili przed sobą, było właśnie nagranie płyty. Autorami piosenek są członkowie zespołu: Natalia Grabska, Daniel Pradella, Kuba Zarębski i Maciej Afanasjew. Na płycie znalazło się dziesięć piosenek, z czego aż dziewięć to kompozycje autorskie. – Kiedy pięć lat temu rozpoczynaliśmy organizowanie Bydgoskich Wieczorów Uwielbienia, poczuliśmy pragnienie, aby założyć zespół muzyczny z prawdziwego zdarzenia – dodał Janusz Stanecki.

Rejestracja płyty trwała od lutego do kwietnia. Muzycy nieocenione wsparcie uzyskali m.in. od Miejskiego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy, który udostępnił swoje studio nagraniowe. Wszystkie prace poprowadził reżyser dźwięku Łukasz Rafiński. Natomiast partie solowe wykonali wokaliści związani z bydgoskim życiem artystycznym. Również instrumentaliści to zawodowcy na co dzień współpracujący ze znanymi zespołami – w tym orkiestrami Filharmonii Pomorskiej oraz Opery Nova. Sama idea zespołu zawarta jest w jego nazwie – członkowie grupy chcą uwielbiać Boga przez muzykę i dzięki niej przybliżać ludzi do Niego. Piosenki na płycie zostały ułożone w ten sposób, by stworzyć swoistą historię relacji człowieka z Bogiem.

Nowa płyta będzie dostępna podczas Bydgoskich Wieczorów Uwielbienia oraz koncertów. Więcej informacji znajduje się pod adresem www.uwielbienie.bydgoszcz.pl i na portalu FB pod hasłem Bydgoskie Wieczory Uwielbienia. – Pomysł stworzenia kompozycji o charakterze uwielbieniowym powstał w mojej głowie dawno temu. Jednak przez lata był spychany na dalszy plan. Pewnego razu po prostu usiadłem i w bardzo krótkim czasie napisałem tekst i muzykę do pięciu utworów. Okazało się także, że w tym samym czasie powstaje zespół „Tehillah Uwielbiam”. Wszystko połączone zostało z energią ludzi dobrej woli, czego owocem jest nowa płyta – zakończył kompozytor oraz solista Jakub Zarębski.

Koncert w świątyni na Jachcicach został zarejestrowany przez Telewizję Trwam.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.