Bydgoszcz: Kongres „Jeden Świat – Wiele Kultur”
21 października 2021 | 10:14 | Rafał Łączny | Bydgoszcz Ⓒ Ⓟ
W najbliższy weekend, 23 – 24 października, w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy odbędzie się Kongres „Jeden Świat – Wiele Kultur”. W bieżącym roku Kongres współorganizowany jest wraz z Fundacją Watykańską Joseph Ratzinger – Benedykt XVI, Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urzędem Miasta Bydgoszczy.
Celem Kongresu jest wymiana myśli na ten fundamentalny temat w gronie prawników, teologów, filozofów, kulturoznawców, ekonomistów, pedagogów, politologów, socjologów, historyków, medioznawców oraz przedstawicieli innych nauk. W tegorocznej edycji Kongresu udział weźmie wielu wybitnych naukowców z wiodących ośrodków akademickich z kraju i ze świata, m.in. z Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie czy Uniwersytetu Jana Komeńskiego w Pradze.
W ramach tegorocznej edycji Kongresu odbędzie się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Uniwersytet i jego wartości we współczesnym świecie” oraz konferencje tematyczne obejmujące dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, teologicznych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk inżynieryjo-technicznych:
– Kulturowe i religijne aspekty współczesnych globalnych przemian (moderator: prof. KPSW, dr hab. ks. Mariusz Kuciński),
– Współczesna wizja kary kryminalnej (moderator: prof. KPSW, dr hab. Igor Zgoliński),
– Współczesne problemy prawa (studencka VII edycja) (moderator: dr Marta Czakowska),
– Współczesne wyzwania ekonomii (moderator: prof. KPSW, dr hab. Roman Sass),
– Współczesne myślenie o wychowaniu w perspektywie humanistyki (moderator: dr Jan Malinowski),
– Osiągnięcia i trendy rozwoju nauk technicznych (moderator: dr. inż. Jan Owedyk).
Kongres odbędzie się w formie hybrydowej, wszelkie niezbędne informacje zamieszczane są na stronie www.oneworld-manycultures.kpsw.edu.pl.
Warto zaznaczyć, że dotychczasowe edycje Kongresu „Jeden świat – wiele kultur” umożliwiły stworzenie wielu nowych wspólnych obszarów zrozumienia wśród osób, które mają znaczący wpływ na kształtowanie postaw kolejnych pokoleń. W dotychczasowych konferencjach wzięło udział blisko trzy tysiące uczestników oraz kilkuset referentów zarówno z krajowych, jak i zagranicznych ośrodków naukowych, między innymi z Watykanu, Włoch, Rosji, Grecji, Gruzji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, USA, Kazachstanu, Kirgistanu, Niemiec, Węgier, Chin, Austrii, Litwy, Łotwy, Hiszpanii oraz Bośni i Hercegowiny.
Sesja plenarna Kongresu transmitowana będzie online na stronie www.oneworld-manycultures.kpsw.edu.pl.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.