Bydgoszcz: kwesta w ramach akcji „Pola Nadziei”
26 marca 2010 | 09:57 | jm Ⓒ Ⓟ
Kilkuset wolontariuszy wyszło dzisiaj na ulice Bydgoszczy, aby zbierać pieniądze na Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki. Jest to kolejny etap ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą „Pola Nadziei”.
– Akcja promująca działalność hospicyjną i paliatywną po raz pierwszy odbyła się w Krakowie w 1998 roku. – Dzięki zebranym środkom finansowym, które przeznaczamy na zakup sprzętu, staramy się poprawić warunki, w których przebywają pacjenci. Również społeczeństwo, które hołduje temu, co piękne i zdrowe, przekonuje się, że istnieje cierpienie – tłumaczy dyrektor ks. prałat Romuald Biniak.
Duchowny podkreślił, że wielkim wsparciem dla akcji „Pola Nadziei” jest udział w niej ludzi młodych. – Te osoby wzrastają, mając w sobie umiejętność dostrzegania człowieka chorego i potrzebującego – zakończył dyrektor.
Małgorzata Wiącek reprezentuje Przedszkole Integracyjne nr 61 im. Wandy Chotomskiej w Bydgoszczy. Razem z koleżanką organizują kiermasz prac wielkanocnych, wykonane przez dzieci. Zarobione pieniądze zostaną wrzucone do puszki „Pola Nadziei”. – Pomimo tego, że idea integracji nie jest nam obca, dzieciom trudno wytłumaczyć, czym jest cierpienie, stąd taki pomysł – powiedziała.
„Pola Nadziei” przebiegają zawsze w dwóch etapach. Akcja rozpoczyna się od sadzenia żonkili. Następnie wolontariusze wychodzą na ulicę z kwiatami oraz puszkami i zbierają ofiary na hospicjum. Bydgoskiemu przedsięwzięciu towarzyszą również konkursy plastyczne i literackie dla przedszkoli oraz szkół.
W hospicjum powołano specjalny sztab, który pozwoli na jeszcze szerszą promocję kampanii „Pola Nadziei”. Za zebrane środki w ubiegłym roku udało się zakupić kilka koncentratorów tlenu, a także pięć pomp infuzyjnych. W tym roku ma to być aparat do EKG, a także szafa do dezynfekcji.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.