Bydgoszcz: modlitwa, konferencja i wystawa z okazji Dnia Świętości Życia
25 marca 2014 | 21:16 | jm Ⓒ Ⓟ
W uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzono w Bydgoszczy Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zagrożonego zagładą. Wierni najpierw uczestniczyli w Eucharystii, a potem w specjalnej konferencji.
Dzień, w którym zarazem obchodzono dziesiątą rocznicę powstania diecezji, stał się także czasem wielkiego uwielbienia za dar życia, przeżywanego w Bogu. – Dziś, kiedy obchodzimy pamiątkę zwiastowania przez Posłańca Bożego Maryi Pannie, że zostanie Matką Syna Bożego, chcemy głosić Dobrą Nowinę w odniesieniu do życia. Chcemy bronić poczętego życia pod sercem każdej z matek na całym świecie. Jan Paweł II 26 stycznia 1980 roku powiedział w Rzymie: „Człowiekiem jest również nienarodzone dziecko: co więcej, Chrystus w sposób uprzywilejowany utożsamia się z najmniejszymi; jak więc można nie widzieć szczególnej Jego obecności w istocie jeszcze nie narodzonej, spośród wszystkich istot prawdziwie najmniejszej, najsłabszej, pozbawionej jakiegokolwiek środka obrony, nawet głosu, która nie może protestować przeciw ciosom godzącym w jej najbardziej podstawowe prawa” – mówił diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Arkadiusz Muzolf.
Po Eucharystii w Domu Polskim przygotowano konferencję zatytułowaną „Z Matką Bożą w obronie życia”. Poprowadzili ją goście z Human Life International Polska. – Współczesny świat ma problem z utrzymaniem wiary. A współcześni ludzie, którzy często stają się wrogami Pana Boga, głoszą cywilizację śmierci. My jesteśmy od tego, aby świadczyć, że zawsze zwycięża dobro, piękno i życie – mówiła Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska.
Obchody Dnia Świętości Życia wzbogaciła wystawa zaprezentowana w bydgoskiej parafii Chrystusa Króla, która powstała jako wspomnienie wydarzenia peregrynacji obrazu Matki Bożej w obronie życia „Od Oceanu do Oceanu”.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.