Drukuj Powrót do artykułu

Bydgoszcz: niewidomi spotkali się na wspólnej kolędzie

08 stycznia 2009 | 19:13 | jm Ⓒ Ⓟ

Kilkudziesięciu niewidomych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego spotkało się w czwartek wieczorem na wspólnej kolędzie. Spotkanie odbywało się w oddziale Polskiego Związku Niewidomych w Bydgoszczy, przy którym od wielu lat działa specjalistyczne duszpasterstwo.

Diecezjalny duszpasterz niewidomych ks. Piotr Buczkowski powiedział, że specyfika „odwiedzin kolędowych” w środowisku niewidomych polega na tym, że to osoby z wadą wzroku przychodzą do księdza, by wspólnie się kolędować. – Jest błogosławieństwo i pokropienie wodą święconą. To okazja do dzielenia się tym, co osiągnęliśmy w minionym roku – stwierdził ks. Buczkowski.

– Poprzedni rok upłynął nam pod znakiem intensywnej pracy. Największym sukcesem było to, że udało nam się ośmielić wielu z nas do podzielenia się swoją twórczością – powiedziała Helena Skonieczka, prezes Okręgowego Klubu Aktywności Twórczej i Kulturalnej przy Polskim Związku Niewidomych w Bydgoszczy. – Czerpiemy łaski od Bożej Dzieciny ze żłóbka. Patrzymy z nadzieją na nowy rok – dodała.

Spotkanie kolędowe odbywało się w ramach Roku Louisa Braille’a, z okazji dwusetnej rocznicy jego urodzin.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.