Drukuj Powrót do artykułu

Bydgoszcz: „Piaski Panamy” w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży

07 stycznia 2019 | 18:32 | jm | Bydgoszcz Ⓒ Ⓟ

Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Bydgoszczy stanie się diecezjalną strefą Światowych Dni Młodzieży. „Piaski Panamy” potrwają od 25 do 27 stycznia.

Zaproszeni są wszyscy ci, którzy z różnych względów nie zdecydowali się na lot do Panamy. – Wspólnie przeżywać będziemy transmisję wydarzeń, które będą się działy w Ameryce Środkowej. Oprócz tego będzie m.in. czas na wspólną integrację, koncert uwielbienia, noc konfesjonałów, nocną adorację Najświętszego Sakramentu – tłumaczy s. M. Anna z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

„Pamiętasz radość ŚDM w Krakowie? Może bardzo pragnąłbyś cofnąć czas, by przeżyć to jeszcze raz? A może żałujesz, że Cię tam nie było, a teraz z jakiegoś powodu już wiesz, że do Panamy na ŚDM nie polecisz? Zapraszamy Cię do nas! Jeśli dołączysz do nas wpadniesz w niezłe towarzystwo, a kto wie może nawet znajdziesz prawdziwych przyjaciół na całe życie. Przede wszystkim doświadczysz tu świętej obecności najczulszej Matki i wszechmocy Jej Boskiego Syna!” – napisano w zaproszeniu.

Wszystkie informacje i formularz rejestracyjny znajduje się m.in. na stronie www.mlodziez.szensztat.pl. „Razem usłyszymy orędzie papieża Franciszka i pozwolimy Bogu zrobić nam życiową rewolucję. Gwarantujemy sporą dawkę niezapomnianych przeżyć duchowych, świetnej muzyki i dobrego humoru. O nic się nie martw! Zawierz swoje troski Panu. On sam będzie działał” – dodano.

Sanktuarium Zawierzenia znajduje się w bydgoskiej, malowniczo położonej, dzielnicy Piaski przy ul. Smukalskiej 113.

Z samej diecezji bydgoskiej do Panamy wyruszą 23 osoby skupione wokół Duszpasterstwa Młodzieży „4don4LORD” („Fordon dla Pana”). To również z inicjatywy tego duszpasterstwa zainicjowany został projekt „Z Kujaw do Panamy” gromadzący w sumie 69 młodych pielgrzymów z województwa kujawsko-pomorskiego, a zarazem pięciu diecezji: bydgoskiej, toruńskiej, płockiej, gnieźnieńskiej i włocławskiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.