Drukuj Powrót do artykułu

Bydgoszcz: rowerami szlakiem sanktuariów Warmii i Podlasia

03 lipca 2018 | 08:02 | jm | Bydgoszcz Ⓒ Ⓟ

Od 60 do 80 kilometrów pokonują każdego dnia uczestnicy pielgrzymki rowerowej diecezji bydgoskiej, której trasa przebiega szlakiem sanktuariów Warmii i Podlasia.

Jej organizatorem jest Duszpasterstwo Służby Liturgicznej. Pątnicy odwiedzają takie miejsca jak Olsztyn, Gietrzwałd, Krosno, Stoczek Klasztorny, Święta Lipka, Sejny oraz Studzienniczna. – Na wspólną trasę zaprosiliśmy wszystkich, którzy kochają podróże rowerem oraz zachwyca ich piękno świata, a jednocześnie chcieliby pogłębić swoją więź z Bogiem – powiedział diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej ks. Marcin Świderski.

To byli zwykli ludzie, a może ktoś więcej? – takie pytanie postawił prowadzący konferencję ks. Łukasz Krzewiński. – O świętość walczymy wszyscy. Codziennie i na każdym kroku ścieramy się z grzechem i naszymi słabościami, niestety, wiele razy zapominamy o tym, kim jesteśmy w oczach Boga – powiedział kapłan.

Stąd tematem tegorocznych rekolekcji w drodze stały się żywe historie postaci biblijnych. – Świętych kobiet i świętych mężczyzn, którzy żyli tak jak my, musieli wybierać, odnajdywali powołanie, ścierali się z grzechem, swoim temperamentem, wpadali w rutynę codzienności, wylewali łzy, cierpieli, radowali się i umierali. Jednak w tym szalonym biegu codziennych spraw pozwolili się odnaleźć Bogu – dodał ks. Łukasz Krzewiński.

Uczestnicy każdego dnia sięgali do historii wybranej postaci biblijnej. – Trud ciała i trud ducha to codzienność życia na pielgrzymce rowerowej. Poprzez te dwa rodzaje wysiłku docieramy do naszego celu pielgrzymkowego, a w dalszej perspektywie do celu naszego życia, jakim jest zbawienie – zakończył uczestnik Piotr Koczorowski z bydgoskiej parafii Świętych Polskich Braci Męczenników.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.